REAKCJA, sierpień 2017

O czym w tym odcinku REAKCJI? Może nie do końca o estetyce, ale o… braku chodnika, a to w jakimś sensie na sznyt miasta ma niewątpliwy wpływ. Czy jest potrzebne przy jezdni miejsce, po którym mogą bezpiecznie poruszać się przechodnie, szczególnie ci nieletni? Nie jestem pewien, ale ewentualnie by się przydało. Z tą niepewnością i ewentualnością, to oczywiście żart! A o jaki chodnik (nomen omen) CHODZI! Jak bumerang, czy fala przypływu powraca kwestia braku chodnika przy ul. Żeleńskiego. Oto jak widzi ów bezsporny problem nasza Czytelniczka:

Szanowna Redakcjo.

Mieszkam przy ulicy Żeleńskiego i najlepiej wiem jak doskwiera, szczególnie dzieciom i matkom pchającym wózki ze swymi pociechami, brak chodnika przy tej coraz bardziej ruchliwej ulicy. W zimie, tej z prawdziwego zdarzenia, jest to wielka udręka i duże prawdopodobieństwo znalezienia się pod kołami samochodu. Wtedy najbardziej trzęsiemy się o nasze dzieciaki, które idą bądź wracają ze szkoły. Mijają lata, a miasto nic w tym ważnym temacie nie robi. Czy czeka na jakiś wypadek (nie daj boże!) i dopiero wtedy znajdą się środki na zbudowanie chodnika?!

Czytałam w niedawno, w rubryce „Trzy pytania do Prezydenta”, w Tętnie Regionu, jak pan prezydent Głowski zaproponował, żeby budowę chodnika wskazać jako zadanie inwestycyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pewnie jest to jakieś rozwiązanie, ale ja nie mam wpływu na aktywność mieszkańców, to po pierwsze, zaś po drugie, i tak nie byłoby gwarancji, że ta inwestycja wygra z innymi.

Panie Prezydencie, czy trzeba czekać na jakąś tragedię, która zmotywuje do zbudowania chodnika??? Naprawdę nie chciałabym być w pana skórze, gdyby (nie daj boże) do niej doszło!

Stara pilanka
(która dwukrotnie głosowała na pana prezydenta Głowskiego…)

Panie prezydencie, może warto zastanowić się (tylko nie za długo)… i wziąć pod uwagę głos wielu mieszkańców z tamtego fyrtla?! Może warto zadziałać prewencyjnie, niż (nie daj boże) dopuścić do nieodwracalnego dramatu?!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_sierpien_201701

reakcja_sierpien_201700