REAKCJA, sierpień 2020

W sierpniowej edycji regionalnego Hyde Parku, oprócz drobnego zganienia za drobny (a może dla pań nie drobny) mankament dot. sanitariatu na pilskim dworcu PKP, zamieścimy pochwałę za błyskawiczną reakcję panów leśników. A więc ad rem.

1.    Jedna z naszych Czytelniczek przysłała do redakcji epistołę, w której porusza pewien problem. Oto treść tego listu:

(…) dzisiaj mam inny, drobny, ale bardzo istotny problem do rozwiązania. Otóż w kabinach WC dla kobiet na dworcu PKP w Pile brak zwykłego haczyka-wieszadełka. Rzecz niezbędna, szczególnie dla pań, które zazwyczaj mają przy sobie jakąś torebkę (torbę) i trudno ją gdzieś umieścić – aby mieć obie ręce nieskrępowane. Do zsunięcia majtek niestety są potrzebne obie dłonie, a torebka położona na podłodze ubikacji raczej nie sprzyja higienie.

Zimą oprócz torebki będzie czasem potrzeba zdjęcia wierzchniego okrycia i też nie będzie go gdzie powiesić. Taki drobiazg – haczyk.

Kabiny zapewne wyposażali mężczyźni i nie przyszło im to do głowy.

Pozdrawiam, czekam na skuteczną interwencję – Elżbieta K.

2.    Po raz kolejny pan doktor, radny RM Piły, Włodzimierz Bystrzycki zamieścił na swoim profilu FB zdjęcie przedstawiające kilka suchych drzew rosnących przy bardzo uczęszczanej przez biegającą młodzież i spacerowiczów ścieżce, na końcu ul. Żeromskiego. Pan doktor widział spore zagrożenie ze strony owych drzew, szczególnie w obliczu coraz częściej pojawiających się wichur, apelując o ich usunięcie do Leśnictwa Mały Borek.

Reakcja leśnictwa była natychmiastowa. Usunięto drzewa stwarzające zagrożenie, o czym poinformował pan doktor, chwaląc leśniczego za błyskawiczną reakcję.

Jak widać chcieć to móc. My również przyłączamy się do podziękowań za nie zignorowanie sprawy i wspaniałą postawę przedstawicieli Leśnictwa Mały Borek.

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”,ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja1_01

reakcja1_04 reakcja1_02 reakcja1_03