REAKCJA, wrzesień 2018

Tegoroczne lato wielkimi krokami zbliża się do swego kresu, co dowodzi, że świat nadal się kręci. Płynne jest także zachowanie homo sapiens, bowiem gdy wydawać by się mogło, że u niektórych z nich zmienia się ono na lepsze i bardziej racjonalne, ba, pragmatyczne, to po owej pozytywnej przemianie nagle robią woltę… by powrócić do irracjonalizmu. Tak stało się w opisanym przez jednego z naszych Czytelników przypadku. Zatem przeczytajmy, co napisał Pan Wiesław z Piły:

Szanowny Redaktor
Marek Mostowski

W sierpniowym numerze Tętna Regionu, w rubryce REAKCJA, zdecydował się pan na pochwałę „dróżników zawiadujących rogatkami kolejowymi”, zauważając, że ich zachowanie zmieniło się diametralnie. Muszę przyznać, że ja również dokonałem podobnego spostrzeżenia. Jestem zobowiązany, aby pana pochwalić za spuentowanie pańskiej pochwały dróżników stwierdzeniem: „Oby nie była to tylko chwilowa fanaberia „panów i władców” rogatek!” Miał pan świętą rację, była to chyba chwilowe widzimisię władców kolejowych szlabanów. Proszę sobie wyobrazić, że kilka dni temu na przejeździe – drugim od centrum Piły – przy ulicy Młodych, jaśnie pan/pani dróżnik ponownie powróciła do stałych praktyk. Opuściła zaporę na… 10 minut przed przejazdem pociągu. Ba, żeby to jeszcze pociągu, pal licho. Nie, przed przejazdem spalinowozu wykorzystywanego do napraw uszkodzonych traktów, który z prędkością żółwia, majestatycznie przejechał przed wpatrzonymi weń oczami zaskoczonych zmotoryzowanych i zroweryzowanych. Właśnie jeden cyklista, ze zdenerwowania zdążył wypalić prawie trzy papierosy! Jak więc widać, dróżnicy nadal pokazują kto rządzi przejazdem!

Pozdrawiam
Zdegustowany okupant rogatek

No i cóż mam odpowiedzieć? Jak skomentować? Chyba tylko, że są ludzie i ludziska. Mądrzy i głupi. Myślący i bezmyślni. Et cetera, et cetera. Muszę także przyznać rację Heraklitowi z Efezu, twierdzącego, że „panta rhei”. Choć „wykuwając” owo twierdzenie, ów grecki filozof miał zupełnie co innego na myśli!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40, pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_wrzesien_201800

reakcja_wrzesien_201801