Republika Edukacji w Pile. Zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Republika Edukacji”, która odbędzie się w sobotę, 28 listopada br. w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, rodziców uczniów i instytucji współpracujących z oświatą.
Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny otwartego dialogu na temat kierunków rozwoju edukacji XXI wieku, propagowanie nowych trendów w edukacji oraz prezentacja dorobku twórczych nauczycieli. Cele konferencji wpisują się w politykę oświatową państwa oraz priorytety Ministra Edukacji Narodowej.
Organizatorami Konferencji są
– Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
– Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile,
– Wydział Gospodarki i Techniki w Pile Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej:
www.konferencja.republikaedukacji.pl.
PROGRAM KONFERENCJI
9.00 – Otwarcie konferencji.
I. CZĘŚĆ PLENARNA
9.15 – 9.45 Trendy w edukacji na świecie w świetle realiów i potrzeb polskiej szkoły – Jolanta Gałecka, ekspert edukacji Young Digital Planet SA.
9.45 – 10.05 Zarządzanie zmianą w edukacji – dr Monika Kłos, dziekan Wydziału Gospodarki i Techniki w Pile, Zamiejscowy Wydział Wyższej Szkoły Gospodarki.
10.05 – 10.30 Projekt edukacyjno – społeczny „Nasze Wody – obiekt wodny w realiach społecznych miejscowości” – jako przykład „otwartej edukacji” w północnej Wielkopolsce – dr Paweł M. Owsianny, zastępca dyrektora Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
II. CZĘŚĆ POSTEROWA
10.30 – 11.00 Prezentacja dorobku twórczych nauczycieli.
III. CZĘŚĆ WARSZTATOWA
11.00 – 13.00 (2 sesje)
1. Magiczny świat w skali mikro – Paulina Mróz, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
2. Coaching w edukacji – Monika Bekker – Goska, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
3. TIKowe szaleństwo: Szkoła Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej – Anna Dagmara Pozierak, Biblioteka Pedagogiczna w Pile, Filia w Złotowie.
4. Bezpieczeństwo w sieci – Rober Kreczmer, Szkoła Policji w Pile.
5. Porozmawiajmy o świetle – warsztaty przyrodnicze – Izabela Okrzesik – Frąckowiak, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
6. Jak będzie wyglądała przyszłość edukacji online? – Szymon Konkol, Fundacja WikiVid.
7. Sztafeta pokoleń – formy współpracy międzypokoleniowej w szkole – Małgorzata Sokołowska, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
8. Sięgając chmur – warsztaty geograficzne – Klaudia Adamczak, Justyna Jażdzewska, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jednocześnie zapraszamy Państwa do portalu otwartej edukacji Republika Edukacji http://republikaedukacji.pl i portalu o edukacyjnym elearningu Elearning w Edukacji http://elearningwedukacji.pl
Paweł M. Owsianny
Z-ca Dyrektora
Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu