Ringier Axel Springer Polska definitywnie zamyka Nk.pl

ringer_axel

Ringier Axel Springer Polska zdecydował o zamknięciu kultowego serwisu społecznościowego Nk.pl (kiedyś Nasza Klasa). Całkowite wygaszenie serwisu Nk.pl nastąpi 27 lipca. Oznacza to, że przez najbliższe dwa miesiące użytkownicy będą mieli możliwość ściągnięcia zdjęć i informacji ze swoich kont prowadzonych na platformie NK.pl.

Użytkownicy, którzy mają wykupione usługi płatne, np. Eurogąbki, Goście Plus czy Super Zdjęcie, a nie wykorzystają ich do końca działania serwisu, będą mogli zwrócić się o zwrot kosztów.

Wydawca nie podaje powodów zamknięcia serwisu społecznościowego. Tłumaczy jednak, że popularne gry z katalogu Nk.pl przejdą do serwisu Game Planet.

– Stawiamy na rozwój casual gamingu na rynkach międzynarodowych, najbardziej popularne gry z katalogu, który w ciągu ostatnich lat angażowały użytkowników NK.pl, będą rozwijane i zostaną przeniesione do popularnego serwisu Game Planet. Rozbudowywany będzie także międzynarodowy serwis Onlygames – informuje Agnieszka Skrzypek-Makowska, group communications manager.

Nk.pl (wcześniej Nasza Klasa) stworzyli w 2006 roku Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal. Pod koniec 2007 roku 20 proc. udziałów w firmie kupił fundusz European Founders, a w 2008 roku estoński fundusz Forticom kupił 70 proc. udziałów – wartość transakcji szacowana była nawet na 200 mln zł. Forticom nie trzymał jednak udziałów zbyt długo, bo już w 2010 roku sprzedał wszystkie cypryjskiej firmie Excolimp.

W 2014 roku, kiedy Nk.pl miała już zaledwie 3 mln użytkowników (w najlepszym czasie – lata 2008-11 było to nawet 12 mln), serwis przejął Ringier Axel Springer Polska (wówczas Grupa Onet.pl). Przejęcie miało poszerzyć portfolio spółki, która chciała czerpać korzyści z potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych.

https://www.press.pl
foto: screen Nk.pl