ROCKASTA oraz 747 w Klubie BARKA. Mamy wejściówki

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA zaprasza 26 października 2018 (piątek)  na koncert zespołów ROCKASTA (instrumental hard rock, instrumental metal – Szczecin) oraz 747 (punk, hardcore, metal – Szczecin).Otwarcie drzwi: 19:00. Start koncertu: 20:00. Wstęp: 15 zł przedsprzedaż / 20zł w dniu koncertu. Dla naszych czytelników tradycyjnie mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl. W tytule: ROCKASTA. Wśród osób, które wyślą maila do 25 października, do godziny 20.00 rozlosujemy wejściówki.

Przedsprzedaż:
– w Klubie,
– w Sklepie RESZKA (Piła, ul. Rogozińska 33)
– w internecie: Ticketos

Po koncercie AFTER PARTY !!! WSTĘP WOLNY (od 18-lat)
Godz.: około 23:00 (zaraz po koncercie) do … 3:00
Impreza w klimacie rock, metal, rock’n’roll, punk.

ROCKASTA – zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka (www.przemeknowak.art.pl) szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała poprzez połączenie słów: “rocka” oraz “kasty” (w żargonie “kasta” oznacza również akordeon). Po zmianach personalnych zespół wznowił działalność pod koniec 2012 r. Muzyka Rockasty przedstawia niestandardowe i mało spotykane połącze-nie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akor-deon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument pro-wadzący w ciężkich brzmieniach.

W listopadzie 2013 roku zespół Rockasta zagrał znakomity koncert supportując Jelonka. W maju 2014 roku Rockasta wzięła udział w przeglądzie zespołów “Born in Szczecin”, zajmując wysokie II miejsce w wyniku czego utwór zespołu znalazł się na składance prezentującej naj-lepsze szczecińskie zespoły pt. “Born In Szczecin Vol.4″. W czerwcu 2014 roku zespół wziął udział w światowym festiwalu Emergenza, gdzie w finałach regionalnych również zajął II miejsce. Rockasta ma na swoim koncie koncerty z zagranicznymi zespołami takimi jak Negură Bunget, Grai, Ithilien (zorganizowane przez Heart Of Rock Agency) a także Tad Morose i Silent Call (zorganizowane przez Prog Sphere), koncerty u boku zespołów Percival Schutten-bach oraz Quo Vadis, występy na żywo w szczecińskiej TVP (Gala Dziennikarzy 2015, 55-lecie TVP Szczecin) oraz koncerty plenerowe (Piknik nad Odrą 2014 i 2015, Zlot Motocy-klowy Goleniów 2015). W drugiej połowie 2015 r. Rockasta supportowała zespół Turbo (w ramach trasy z okazji ich 35 – lecia) na koncertach w Szczecinie i Pile a także zespół Kat & Roman Kostrzewski na koncercie w Szczecinie. Zespół wziął udział w X edycji telewizyjnego show Must Be The Music – Tylko Muzyka, gdzie występ zespołu (wyemitowany w 4 odcinku edycji) został bardzo pozytywnie oceniony przez jurorów (4 x tak, III miejsce w notowaniu odcinka). Muzyka zespołu puszczana była w radiu Aspekt a także w radiu Rocktime, gdzie przez wiele tygodni na liście przebojów zajmowała wysoką pozycję. Dnia 11 marca 2016 r. grupa wydała swój debiutancki album pt. “Caste of Titans” nakładem wytwórni muzycznej Soliton . Na krążku znalazło się 13 utworów. Od roku 2016 oficjalny patronat nad zespołem objęło TVP 3 Szczecin.

W maju 2016 r. Rockasta została “zespołem miesiąca” w plebiscycie Fabryki Zespołów i awansowała do dalszego etapu plebiscytu, natomiast w czerwcu zespół wystąpił na goleniow-skim festiwalu Rock Hard Ride Free 2016 obok takich gwiazd jak: Saxon, Behemoth, Can-dlemass, Primal Fear, Raven, Night Demon, Anti Tank Nun, Chainsaw, Cochise czy Exlibris. Koncert ten był też ostatnim w szeregach Rockasty dla Piotra Busza, którego za perkusją za-stąpił Jędrek Nowicki. Pod koniec sierpnia oraz na początku września 2016 r. zespół wziął udział w kolejnych dwóch festiwalach – odbywającym się w Babimoście “Mieście Rocka” (gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska), oraz Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim, obok takich zespołów jak: KSU, Sweet Noise, Closterkeller, Vidian, Jinjer czy Tuff Enuff.

SKŁAD:
Przemek Nowak – akordeon
Marcin Budaj – gitara
Damian Przybylski – bas
Wojtek Ball- perkusja

Joanna Naranowicz
achaen@wp.pl
www.facebook.com/barka.pila
www.barka.pila.pl

rockasta_oraz_74700

rockasta_oraz_74701