Rodziny i przyjaciele w DPS Piła

24 czerwca br. odbyło się spotkanie rodzin i przyjaciół  Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile. Takie spotkania – pod hasłem „Jesteśmy razem” – odbywają się tu od 23 lat.

Dom Pomocy Społecznej w Pile działa od 1992 roku. Obecnie w placówce przebywa 70 mieszkańców. Są to osoby przewlekle, somatycznie chore, które wymagają nie tylko całodobowej opieki ale również wsparcia, dobrego słowa i życzliwości. Mieszkańcy Domu biorą również udział w imprezach integracyjnych, a co roku zapraszają do siebie swoje rodziny i przyjaciół.

– Spotkanie naszych mieszkańców ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi Domu jest także wielkim przeżyciem dla nas – mówi Bogusław Mikita, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pile. Doskonale wiemy jak ważną rolę w  życiu naszych podopiecznych odgrywa utrzymywanie kontaktu i wzmocnienie więzi z osobami bliskimi i przyjaciółmi. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dzień ten był dniem szczególnym dla każdego, aby wszyscy mieszkańcy, pracownicy, przyjaciele i zaproszeni goście razem mogli się spotkać i uczestniczyć w atrakcjach zorganizowanych specjalnie na tą okoliczność.

Spotkanie „Jesteśmy razem” było także okazją do wyróżnienia mieszkańców Domu i wolontariuszy, którzy w sposób znaczący działają na rzecz placówki, m.in. wspierając innych mieszkańców czy pomagając pracownikom przy wykonywaniu drobnych prac i dbając o swój Dom. Ponadto dyrektor DPS Piła uhonorował czterech pracowników, którzy poprzez swoją pracę, pomysły i ich realizację ponad przyjęte standardy, mogą być przykładem dla innych.  Były także dyplomy i podziękowania dla tych pracowników, którzy zaangażowali się w inscenizację 1050. rocznicy chrztu Polski, wystawionej tu 14 kwietnia br. Goście mogli wysłuchać także piosenki o pilskim DPS, której autorem tekstu i kompozytorem jest pilanin, Stanisław Maliński. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i zakończyło się piknikiem dla mieszkańców i gości.

– W imieniu mieszkańców dziękuję wszystkim gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie, przyjaciołom Domu, rodzinom, wolontariuszom i pracownikom, a w szczególności tym wyróżnionym – mówił dyrektor DPS Piła, Bogusław Mikita. – Kolejne takie spotkanie planujemy 16 czerwca 2017 roku, dokładnie w 25. rocznicę zamieszkania w Domu Pomocy Społecznej w Pile pierwszych mieszkańców. Do zobaczenia więc za rok, jak widać zbieg dat świadczy o tym, że dobrym i szczęśliwym ludziom nie tylko niebo, ale i kalendarz sprzyja. Jeszcze raz dziękujemy.

***

Tekst piosenki W PILSKIM WSPÓLNYM DOMU

11-go Listopada – ulica ta się zwie
Opodal hotel jest „ GROMADA” i tramwaj mknie po Gwdzie
W kolorach tęczy życie płynie – bo cofnął się tu czas
Z dobrych nawyków DOM ten słynie – zaprasza dzisiaj Was

REFREN:
W naszym DPS-ie, tu nad krętą rzeką
Zawsze słońce wschodzi – nigdy nie zachodzi
Razem pieśń śpiewamy, wiosną i w jesieni
Pełni optymizmu – tego nikt nie zmieni

Pilskie Starostwo Powiatowe dla wszystkich matką jest
Do wielkich wyznań wciąż gotowe – posiada styl i gest
Pensjonariusze Was kochają za ciepłe, cudne dni
Na zawsze w sercach pozostaną wspomnienia wspólnych chwil

REFREN:
W naszym DPS-ie , tu nad krętą rzeką….

W pokoju marzeń też przyjemnie, relaksu tu nie brak
Doczekać można się kolejnych złotych, sędziwych lat
Personel również znakomity – poświęca dla nas się
Fachowy, zdolny, pracowity – ŚPIEWAJMY JEMU PIEŚŃ

REFREN:
W naszym DPS-ie , tu nad krętą rzeką ……

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

rodziny_i_przyjaciele00

rodziny_i_przyjaciele08 rodziny_i_przyjaciele01 rodziny_i_przyjaciele02 rodziny_i_przyjaciele03 rodziny_i_przyjaciele04 rodziny_i_przyjaciele05 rodziny_i_przyjaciele06 rodziny_i_przyjaciele07

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *