Rolnicy z powiatu pilskiego wyszli na ulicę

Zapowiadany na 9 lutego protest rolników w Kosztowie gm. Wyrzysk i w Ujściu przebiegł spokojnie. Rolnicy z powiatu pilskiego w poniedziałek wybrali łagodną formę protestu – chodzili przez 15 minut po pasach i przez kolejne kilka minut przepuszczali kierowców, którzy poruszali się drogą krajową nr 10 i 11.

Przypomnijmy, że głównym żądaniem protestujących jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wypłata rekompensat za straty poniesione w hodowli trzody chlewnej i bydła.

– Dzisiejszą blokadę robimy w związku z krytyczną sytuacją w rolnictwie. Nasze postulaty, które złożyliśmy nie mają jakoś przebicia, nie robią wrażenia na osobach, które rządzą w naszym państwie. Przykro jest nam, że musimy w taki sposób niewinnym osobom komplikować codzienny tryb życia robiąc blokady. Jednak nie mamy wyjścia. Będziemy blokować do skutku, a w ostateczności będziemy musieli pojechać do Warszawy, do tych osób, które kierują naszym krajem. Jesteśmy jednym narodem, który musi o nasze interesy zadbać. Do akcji włączyły się wszystkie Związki rolnicze – mówi Andrzej Gryczka, prezes Powiatowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Pile.

Akcja protestacyjna w Ujściu trwała dwie godziny i zakończyła się w południe.

Sebastian Daukszewicz

rolnicy_z_;powiatu_pilskiego10

rolnicy_z_;powiatu_pilskiego27 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego11 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego12 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego13 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego14 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego15 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego16 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego17 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego18 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego19 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego20 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego21 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego22 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego23 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego24 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego25 rolnicy_z_;powiatu_pilskiego26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *