Romuald Ajchler liderem listy Zjednoczonej Lewicy. Numer dwa Renata Beger

Jakiś czas temu o tym było głośnio a dziś to już pewne. Renata Beger,  która była jedną z najbarwniejszych postaci Samoobrony wraca do polityki, jako kandydatka bezpartyjna z listy Zjednoczonej Lewicy z okręgu 38 do Sejmu.  Była posłanka startuje z numerem dwa a listę otwiera obecny poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Romuald Ajchler.  Numer trzy to Jan Lus z Unii Pracy.

7 września odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono kilka nazwisk z listy do Sejmu Zjednoczonej Lewicy, którą tworzą: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Twój Ruch, Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy i Zieloni. Zjednoczona Lewica w Pile nie będzie miała kandydata do Senatu.

Podczas konferencji poznaliśmy również stanowisko SLD w sprawie debaty na najbliższym posiedzeniu Sejmu dotyczącej ustawy likwidującej Powiat Pilski.

– To jest ważne, co w tym tygodniu odbywa się w Sejmie, czyli pierwsze czytanie projektu ustawy wynikające z inicjatywy ustawodawczej Senatu, które dla mnie jest zaskoczeniem. Byłem przekonany, że koledzy z PO a szczególnie Senatorzy wyciągną wnioski i wycofają się z tej szkodliwej inicjatywy. Nie tylko szkodliwej dla naszego powiatu, ale również sieradzkiego.  Konsultowałem tą opinię z Cezarym Olejniczakiem, który wspomagać mnie będzie w wystąpieniu klubowym, które odbędzie w piątek na bieżącym posiedzeniu Sejmu. Ja w imieniu SLD będę wnioskował o odrzucenie tej ustawy w pierwszym czytaniu. Myślę, że są szanse, aby to się udało.  Z tego, co wiem PSL również będzie za tym, aby poprzeć odrzucenie, pewnie PIS również, Twój Ruch też a więc są duże szanse, aby po pierwszym czytaniu przestał Sejm pracować nad tym projektem – mówi Romuald Ajchler.

Przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni już zbierają podpisy pod listami kandydatek i kandydatów na posłów i jak mówią nie ma z tym najmniejszych problemów.

– Na naszej liście jest osiem pań i dziesięć panów w tym dziewięć osób z SLD, dwóch z Unii Pracy, jeden z Twojego Ruchu, jeden z Zielonych i sześciu bezpartyjnych. Nasi kandydaci są merytorycznie dobrze przygotowani do pracy, ponieważ są dwie osoby z tytułem doktora i dwanaście osób z wyższym wykształceniem. Pani Renata Beger jest bezpartyjna. My znamy jej dorobek i wiemy, co ona chce zrobić jak zostanie wybrana do Sejmu – mówi szef lokalnych struktur SLD Tadeusz Rzemykowski.

Zjednoczona Lewica z pilskiego okręgu liczy na dwa mandaty, dlatego lista jest silna i nie ma kandydata do Senatu.  Na kolejnej konferencji prasowej Zjednoczona Lewica przedstawi całą listę kandydatów.

(SE)

romuald_ajchler10

romuald_ajchler17 romuald_ajchler11 romuald_ajchler12 romuald_ajchler13 romuald_ajchler14 romuald_ajchler15 romuald_ajchler16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *