Romuald Wycisło: Będę starać się pomagać wszystkim mieszkańcom Piły

26 lipca mieszkańcy osiedla Górne z okręgu nr 8 w Pile w wyborach uzupełniających ponownie wybierali swojego przedstawiciela w Radzie Miasta Piły, po tym jak Tadeusz Grochowski zrezygnował z pełnienia mandatu. Najwięcej głosów, 107, zdobył Romuald Wycisło, który 29 lipca z rąk Przemysława Gawrońskiego, Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Pile otrzymał zaświadczenie o wyborze na radnego Rady Miasta Piły.

Gratulacje i życzenia złożyli nowemu radnemu osobiście Piotr Głowski, prezydent Piły i przewodniczący Rady Miasta Piły Rafał Zdzierela.

– Dziękuje wyborcom oraz mojej rodzinie, która pomogła mi w przygotowaniach do tych wyborów uzupełniających i oczywiście w zwycięstwie. Jestem społecznikiem, nie politykiem. Zajmuje się, i nadal będę się zajmował, sprawami społecznymi, nawet gdybym nie był radnym. W najbliższych planach kluczowe miejsce zajmuje budżet obywatelski, którym chciałbym się zająć. Od września ma ruszyć głosowanie nad zgłoszonymi propozycjami, które również dostarczyłem do UM od mieszkańców Piły. Mam nadzieję, że jako radnemu będzie mi łatwiej realizować nowe pomysły, tym bardziej, że zostałem wybrany jakiś czas temu również do Gminnej Rady Pożytku Publicznego. Nadal będę działać dla swojego osiedla, ale również będę starać się pomagać wszystkim mieszkańcom Piły. Mój wynik 107 głosów dla jednych mało, a dla innych dużo przy takiej niskiej frekwencji. Najważniejsze, że to wystarczyło do zwycięstwa w stawce siedmiu kandydatów – mówi Romuald Wycisło.

Radny elekt zapowiedział, że będzie chciał pracować w Komisji Spraw Społecznych.

Zaprzysiężenie nowego radnego ma nastąpić podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piły, która jest zaplanowana pod koniec sierpnia.

Sebastian Daukszewicz

romuald_wycislo_bede_starac_sie10

romuald_wycislo_bede_starac_sie22 romuald_wycislo_bede_starac_sie11 romuald_wycislo_bede_starac_sie12 romuald_wycislo_bede_starac_sie13 romuald_wycislo_bede_starac_sie14 romuald_wycislo_bede_starac_sie15 romuald_wycislo_bede_starac_sie16 romuald_wycislo_bede_starac_sie17 romuald_wycislo_bede_starac_sie18 romuald_wycislo_bede_starac_sie19 romuald_wycislo_bede_starac_sie20 romuald_wycislo_bede_starac_sie21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *