Rośnie pokolenie przyszłych dziennikarzy!

Pod patronatem Tętna Regionu

Szkoła jest miejscem rozwijania i pielęgnowania wielu talentów. Nauczyciele dużą wagę przywiązują do kultury słowa i estetyki wykonania prac. Te działania podjęte w placówkach z terenu naszego województwa przyniosły określony efekt, o czym mogli przekonać się przedstawiciele redakcji gazetek szkolnych, obecnych na podsumowaniu konkursu GAZECIAK.

O twórczej i owocnej pracy uczniów, i ich nauczycieli mówiono podczas ogłaszania wyników I Wojewódzkiego i III Powiatowego Konkursu Gazetek Szkolnych Gazeciak. Oceną prac konkursowych zajęli się specjaliści z różnych dziedzin:

Grzegorz Koźmiński – pedagog,

Sebastian Daukszewicz – dziennikarz gazety Tętno Regionu,

Anna Kałka – pracownik Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, informatyk,

Grażyna Tylka – plastyk.

Grzegorz Koźmiński, przewodniczący jury przedstawił zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Kategoria klas IV – VI

I miejsce „Głos Siódemki” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile

II miejsce „Szkolny Ekspres” ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowie

III miejsce „Szkolny Donosiciel” z Zespołu Szkół w Lotyniu

Wyróżnienie „Niecodziennik Szkolny” z Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile

Kategoria klas I- III

I miejsce „Siódemka z klasą” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile

II miejsce „Smyk” z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile

Młodzi dziennikarze z dumą i uśmiechem na twarzy odbierali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i MEC Piła Sp.z o.o.

– Trudno wróżyć czy z tych młodych osób wyrosną dobrzy dziennikarze. Jednak pierwsze koty za płoty. Jeśli już zaczęli pisać do gazetki od szkoły podstawowej, pod okiem swoich opiekunów, to należy przepuszczać, że ich późniejsza działalność dziennikarska lub szeroko społeczna w różnych dziedzinach życia, spowoduje że będzie im łatwiej. Proszę zobaczyć ilu jest chętnych do redagowania czasopism – niewielu. Stajemy się społeczeństwem obrazkowym. Dlatego szacunek dla tych młodych ludzi, że używają, wykorzystują słowo, tworząc coś, co jest wartością – mówi Grzegorz Koźmiński, przewodniczący jury.

Podczas uroczystości wszyscy goście mieli możliwość obejrzenia zabawnej inscenizacji – „O rybaku i złotej rybce” – przygotowanej pod kierunkiem pani Tamary Blada. Swój taneczny talent pokazały dziewczynki pracujące z panią Katarzyną Mendlik.

Konkurs objęty był patronatem: Kuratorium Oświaty, Prezydenta Miasta Piły, Starostwa Powiatowego i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.

red

rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy10

rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy44 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy11 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy12 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy13 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy14 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy15 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy16 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy17 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy18 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy19 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy20 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy21 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy22 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy23 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy24 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy25 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy26 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy27 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy28 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy29 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy30 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy31 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy32 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy33 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy34 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy35 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy36 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy37 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy38 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy39 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy40 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy41 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy42 rosnie_przyszle_pokolenie_dziennikarzy43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *