Rośnie pokolenie przyszłych dziennikarzy!
Pod patronatem Tętna Regionu
Szkoła jest miejscem rozwijania i pielęgnowania wielu talentów. Nauczyciele dużą wagę przywiązują do kultury słowa i estetyki wykonania prac. Te działania podjęte w placówkach z terenu naszego województwa przyniosły określony efekt, o czym mogli przekonać się przedstawiciele redakcji gazetek szkolnych, obecnych na podsumowaniu konkursu GAZECIAK.
O twórczej i owocnej pracy uczniów, i ich nauczycieli mówiono podczas ogłaszania wyników I Wojewódzkiego i III Powiatowego Konkursu Gazetek Szkolnych Gazeciak. Oceną prac konkursowych zajęli się specjaliści z różnych dziedzin:
Grzegorz Koźmiński – pedagog,
Sebastian Daukszewicz – dziennikarz gazety Tętno Regionu,
Anna Kałka – pracownik Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, informatyk,
Grażyna Tylka – plastyk.
Grzegorz Koźmiński, przewodniczący jury przedstawił zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Kategoria klas IV – VI
I miejsce „Głos Siódemki” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile
II miejsce „Szkolny Ekspres” ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowie
III miejsce „Szkolny Donosiciel” z Zespołu Szkół w Lotyniu
Wyróżnienie „Niecodziennik Szkolny” z Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile
Kategoria klas I- III
I miejsce „Siódemka z klasą” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile
II miejsce „Smyk” z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile
Młodzi dziennikarze z dumą i uśmiechem na twarzy odbierali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i MEC Piła Sp.z o.o.
– Trudno wróżyć czy z tych młodych osób wyrosną dobrzy dziennikarze. Jednak pierwsze koty za płoty. Jeśli już zaczęli pisać do gazetki od szkoły podstawowej, pod okiem swoich opiekunów, to należy przepuszczać, że ich późniejsza działalność dziennikarska lub szeroko społeczna w różnych dziedzinach życia, spowoduje że będzie im łatwiej. Proszę zobaczyć ilu jest chętnych do redagowania czasopism – niewielu. Stajemy się społeczeństwem obrazkowym. Dlatego szacunek dla tych młodych ludzi, że używają, wykorzystują słowo, tworząc coś, co jest wartością – mówi Grzegorz Koźmiński, przewodniczący jury.
Podczas uroczystości wszyscy goście mieli możliwość obejrzenia zabawnej inscenizacji – „O rybaku i złotej rybce” – przygotowanej pod kierunkiem pani Tamary Blada. Swój taneczny talent pokazały dziewczynki pracujące z panią Katarzyną Mendlik.
Konkurs objęty był patronatem: Kuratorium Oświaty, Prezydenta Miasta Piły, Starostwa Powiatowego i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
red