Rowerowa Majówka 2015

Rowerowa_Majowka_2015

Gdy wszyscy wokół gorączkowo szykują się do dłuugiego majowego weekendu, kupują kiełbaski na grilla i inne niezbędne materiały, nieomylny to znak, że 3 maja rowerzyści spod znaku SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH ruszą na swoją majówkę. Tradycją już się stało, że są to wycieczki tematyczne, że wspomnieć tylko wyprawy – „gdzie wiatr w prąd się zamienia”, „szlakiem granicznych rzek”, „z wizytą u leśnika” czy „szlakiem zapomnianych cmentarzy”.

W tym roku zapraszamy na dwunasty już majówkowo-rowerowy wyjazd SZLAKIEM PRZYDROŻNYCH KAPLICZEK po drogach gminy Szydłowo. Kapliczki stojące w centrach wsi, na rozstaju dróg, gdzieś przy czyimś domu są nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu, wyrazem religijności mieszkańców, czasem upamiętnia jakieś ważne państwowe, lokalne lub rodzinne wydarzenie.

Tegoroczna wycieczka startuje 3 maja, w niedzielę, o godzinie 10.00 z placu Zwycięstwa. Przed uczestnikami około 60 kilometrów jazdy i kilkanaście kapliczek – starych, bardzo starych i tych młodszych. Prowadząca wyjazd Monika Matuszak, która sporo czasu poświęciła, by dowiedzieć się o nich jak najwięcej chętnie podzieli się swą wiedzą, a na każdego czeka pamiątkowa wklejka zamieszczona obok.

Żadne wcześniejsze zapisy w PTTK ani wpisowe nie jest konieczne, wystarczy kilka minut przed godziną wyjazdu zameldować się na miejscu startu. Dobry humor, sprawny rower, kanapki, napoje i aparat fotograficzny to niezbędne elementy wyposażenia. A wyjazd odbędzie się bez względu na pogodę. Zapraszam.

Jan Balcerzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *