Rozbudowa infrastruktury na terenie OTW Płotki

Co roku w sezonie letnim wielu pilan, zamiast wyjeżdżać nad morze spędza czas nad pilskimi jeziorami m.in. na terenie OTW Płotki. Jest to świetne miejsce do nurkowania i jako baza noclegowa. Latem również w smażalni Dwa Braty odbywają się koncerty muzyczne. By dalej przyciągać nie tylko mieszkańców, ale i turystów na ten ośrodek potrzeba dalszych prac inwestycyjnych. I tak się stanie.

 

20 września na konferencji prasowej prezydent Piły Piotr Głowski zapowiedział kolejne zmiany infrastrukturalne na terenie pilskich Płotek.

 

– Osoby, które latem przyjeżdżały na Płotki zauważyły zmiany przy wjeździe na teren ośrodka. Wyremontowana została droga wjazdowa z oświetleniem. Kolejnym etapem będzie już za chwilę przebudowa parkingu, który jest przedłużeniem elementu wjazdowego. Następne zadanie, które będzie tu realizowane to drogi wewnętrzne pomiędzy budynkami i tam gdzie nawierzchnia jest różna.  Ponadto w okolicy, w której teraz się znajdujemy pojawi się nowy budynek administracji (obecny zostanie wyburzony), punkt medyczny i wiata – scena z zadaszeniem, a dodatkowo przestrzeń magazynowa. Wykorzystamy istniejącą zieleń, a nowe elementy będą nawiązywały do istniejącej architektury. Pracujemy także projektowo nad następnym etapem, który będzie tu realizowany – promenadą w kierunku jeziora. W najbliższych dniach będzie dokumentacja, którą mieszkańcom pokażemy – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

 

Środki na te inwestycje są wpisane w budżecie miasta na ten rok i na przyszły. Problemem natomiast jest ubywająca woda w jeziorze. W tej kwestii badania prowadzi UAM dzięki którym poznamy odpowiedz na pytanie, jak powstrzymać proces ubywania wody w jeziorze. Jednak na to potrzeba czasu.

 

Sebastian Daukszewicz

Wizualizacje UM Piły

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *