Rozpoczyna się żużlowy sezon w Pile

Rozpoczyna_sie_zuzlowy

Już w najbliższy czwartek, 26 marca, na stadionie przy ul. Bydgoskiej ponownie zawarczą motocykle. Po zimowej przerwie do Piły przyjadą czołowi zawodnicy naszego kraju, by powalczyć o awans do Finału Złotego Kasku.

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że koncepcja rozgrywania Złotego Kasku w Polsce chyli się ku upadkowi. Czołowi zawodnicy rezygnowali ze startu w tych zawodach, ze względu na mało atrakcyjne nagrody i spadający prestiż. Wszystko to zmieniło się za sprawą niewielkiej korekty przepisów. Od kilku sezonów Złoty Kask jest nie tylko szansą na uzyskanie nagród finansowych, ale przede wszystkim jest pierwszym – koniecznym do pokonania etapem, by ubiegać się o starty w cyklu Grand Prix.

Najlepsi zawodnicy Złotego Kasku otrzymują nominację do międzynarodowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata, a co za tym idzie czołowi polscy żużlowcy chętnie zgłaszają się do startu w tych rozgrywkach. Obecnie zainteresowanych startem w tych zawodach jest więcej niż miejsc, więc wyznaczając żużlowców do jazdy w Złotym Kasku, Główna Komisja Sportu Żużlowego kieruje się ich średnią biegopunktową. Oznacza to, że w czwartek w Pile rywalizować będą czołowi zawodnicy polskich lig żużlowych.

Wśród 18-osobowej stawki nie zabraknie reprezentantów pilskiej Polonii. Z tzw. „dziką kartą”, czyli z numerem 1. wystartuje Patryk Dolny. Będzie to jego pierwszy start w barwach pilskiego klubu po kilku latach pobytu w Sparcie Wrocław. Z numerem 3. na torze pojawi się drugi reprezentant Polonii – Maciej Fajfer, który w czwartek pierwszy raz w karierze założy plastron swojego nowego klubu.

Lokalni zawodnicy oczywiście nie są bez szans w walce o awans, jednak ich rywale prezentują niezwykle wysoki poziom. Takich zawodników jak Adrian Miedziński, Piotr Pawlicki, czy Tomasz Jędrzejak, żadnemu kibicowi czarnego sportu nie trzeba przedstawiać. Walka o premiowane awansem miejsca zapowiada się emocjonująco, więc warto w najbliższy czwartek o godz. 16:00 pojawić się przy Bydgoskiej, by dopingować nie tylko pilskich żużlowców.

Lista startowa:
1. Patryk Dolny (Polonia Piła)
2. Adrian Miedziński (KS Toruń)
3. Maciej Fajfer (Polonia Piła)
4. Oskar Fajfer (KS Toruń)
5. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz)
6. Piotr Pawlicki (Unia Leszno)
7. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz)
8. Zbigniew Suchecki (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno)
9. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)
10. Michał Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia)
11. Tomasz Gapiński (Stal Gorzów)
12. Mateusz Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia)
13. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra)
14. Mirosław Jabłoński (PGE Stal Rzeszów)
15. Krzysztof Jabłoński (SPAR Falubaz Zielona Góra)
16. Karol Baran (PGE Stal Rzeszów)
17. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
18. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra)

Początek zawodów: 16:00 (czwartek – 26 marca)
Ceny biletów: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł, program 2 zł
Na zawody obowiązują karnety.

Robert Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *