Rozstrzygnięcie konkursu „jesień z historią w tle”

W piątek, 4 grudnia 2020 r. wyłoniono laureatów ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Piły konkursu fotograficznego „Jesień z historią w tle”.

Konkurs był kierowany do wszystkich uczniów klas V-VIII z pilskich szkół podstawowych, a na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Komisja konkursowa, której przewodniczył uznany artysta-fotografik, Wojciech Beszterda, oceniała nadesłane przez dzieci i młodzież fotografie przedstawiające historyczne budowle Piły na tle jesiennej aury.

Biorąc pod uwagę trudne okoliczności związane z pandemią koronawirusa oraz idące za tym ograniczenia, konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, co sprawiło, że wybór laureatów konkursu nie był łatwym zadaniem.

Warto dodać, że swojego własnego laureata wybierali internauci, którzy mieli możliwość głosowania na ulubione zdjęcie na facebookowej stronie Miasta Piły. Najwięcej „polubień” internautów uzyskało zdjęcie, które wykonała Maja Julita Grela, uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile.

Oprócz wyboru trzech głównych laureatów konkursu, komisja oceniająca prace przyznała również dodatkowe wyróżnienia dla autorów interesujących fotografii.

Wyniki konkursu na zdjęciach.

UM Piły

rozstrzygniecie_konkursu_jesien1_01

rozstrzygniecie_konkursu_jesien1_07 rozstrzygniecie_konkursu_jesien1_02 rozstrzygniecie_konkursu_jesien1_03 rozstrzygniecie_konkursu_jesien1_04 rozstrzygniecie_konkursu_jesien1_05 rozstrzygniecie_konkursu_jesien1_06