Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Jak niska emisja wpływa na zdrowie człowieka?”

W piątek 9 października Prezydent Piotr Głowski wręczył nagrody trzem laureatom konkursu plastycznego „Jak niska emisja wpływa na zdrowie człowieka?” Konkurs organizowany był przez Gminę Piła przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i skierowany do uczniów pilskich szkół podstawowych. Nagrodzeni uczniowie otrzymali laptop, rower i cyfrowy aparat fotograficzny.

Celem Konkursu było zwiększenie zainteresowania najmłodszych tematyką niskiej emisji. Przez niską emisję należy w tym wypadku rozumieć emisję powierzchniową, pochodzącą z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych, w których spalany jest węgiel oraz kominków, w których spalane jest drewno, charakteryzujące się często niskimi parametrami grzewczymi. Emisja powierzchniowa jest jedną z głównych przyczyn występowania w mieście Piła, szczególnie w sezonie grzewczym, ponadnormatywnych stężeń pyłu zawieszonego PM10.

Na konkurs nadesłanych zostało 16 przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach zostali wybrani zwycięzcy. Prace były oceniane według następujących kryteriów: oryginalność, staranność, zgodność z tematem.

Komisja w składzie: Lidia Plewa – przewodnicząca, Dorota Suska, Agata Siemieńczyk i Katarzyna Piwińska, wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Jan Bednarski, lat 11, Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile,

II miejsce – Bartosz Kubiak, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica  w Pile,

III miejsce -Maja Anna Ganske, lat 12, Zespół Szkół  nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile.

(SE)

rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny00

rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny13 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny01 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny02 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny03 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny04 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny05 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny06 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny07 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny08 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny09 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny10 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny11 rozstrzygnieto_konkurs_plastyczny12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *