Rurzyca na nagrodzonych zdjęciach

Rurzyca_na_nagrodzonych

Dwa zdjęcia przedstawiające rzekę Rurzycę znalazły się wśród nagrodzonych w konkursie „Lasy Państwowe. Zapraszamy” zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile.Na konkurs wpłynęło 49 zdjęć wykonanych przez 26 autorów. Wszystkie zostały wykonane na terenie RDLP w Pile.

Uczestnicy przesłali fotografie tematycznie związane z czynnym wypoczynkiem w lesie, przedstawiające różne formy spędzania czasu w lesie. Na konkurs wpłynęły też prace wykonane np. podczas rodzinnych spacerów, rajdów rowerowych, grzybobrania, uprawiana sportu w lesie, pikników lub po prostu przedstawiające piękno przyrody zatrzymane w kadrze.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce fotografii pt. „Rurzyca” wykonanej przez Krzysztofa Krutela. Drugą nagrodę otrzymał Sławomir Wojtczak za zdjęcie „Żołna””. Trzecie miejsce zajął Robert Judycki autor zdjęcia „Spływ Rurzycą”.

Ze względu na wysoki poziom zdjęć, które wpłynęły na konkurs przyznano także cztery równorzędne wyróżnienia – dla Dominiki Wrony za zdjęcie „Popołudniowe bieganie 2″, Łukasza Gwiździela za zdjęcie „Leśna wędrówka”, Michała Bielewicza za zdjęcie „Mykita” oraz Grzegorza Lewandowskiego za zdjęcie „Polowanie”.

Po raz pierwszy także internauci mieli możliwość glosowania na wybrane zdjęcia, które wpłynęły na konkurs. Na profilu Facebook Nadleśnictwa Lipka zamieszczonych zostało 25 zdjęć, spośród których najwięcej głosów otrzymała fotografia wykonana przy użyciu drona przedstawiająca jezioro Płotki w Pile, której autorem jest Sebastian Daukszewicz.

Galeria zdjęć, które wpłynęły na konkurs „Lasy Państwowe. Zapraszamy” są dostępne na stronie: http://www.pila.lasy.gov.pl/galeria-zdjec/-/asset_publisher/1M8a/content/konkurs-lesne-fotografi-1#.Ve12jNLtmkq

Grażyna Wolska
rzecznik prasowy
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych
w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *