Rusza druga edycja plebiscytu „Sportowy Ambasador Piły – Kibic 2014”

Strongman Grzegorz Peksa z ilością 7150 głosów zwyciężył w plebiscycie na Sportowego Ambasadora Piły – Kibic 2013 roku. Kto wygra drugą edycję? Przekonamy się podczas gali Syriusze 2015 w dniu 28 lutego w RCK, gdzie osoba z największą ilością głosów otrzyma pamiątkową statuetkę oraz nagrodę niespodziankę. Ponadto trzy wyróżnione osoby uhonorowane zostaną pamiątkowymi statuetkami. Do 8 lutego można zgłosić kandydata, który godnie reprezentował Piłę podczas imprez masowych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz poza jej granicami w ubiegłym roku.

Organizatorem plebiscytu, który wspiera Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski, jest radny Rady Miasta Piły – Jacek Bogusławski, który poinformował na konferencji prasowej, że przebieg plebiscytu będzie taki jak w ubiegłym roku.

– W ubiegłym roku udało nam się po raz pierwszy zorganizować ten sportowy plebiscyt „Sportowy Ambasador Piły”. Ta wspólna inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem, co bardzo nas cieszy. Zależy nam abyśmy poznali taką osobę, która w zeszłym roku najbardziej promowała nasze miasto na arenach sportowych. Nie, jako zawodnik, ale jako kibic. Szukamy takiej osoby, która z szalikiem, flagą, transparentem pojawia się na zawodach, gdzie startują pilanie, ale również reprezentacja kraju – mówi pomysłodawca, organizator Jacek Bogusławski.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja plebiscytowa, w której skład wchodzi Prezydent Miasta Piły oraz organizator Jacek Bogusławski, wyłoni nie więcej niż 20 kandydatów, na których do 23 lutego br. internauci będą mogli oddawać głosy. W plebiscycie udziału nie mogą wziąć czynni sportowcy, a także laureat głównej nagrody, poprzedniej edycji plebiscytu.

Zgłoszenia kandydatów można składać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://plebiscyt.jacekboguslawski.pl/ lub drogą e-mail na adres biuro@jacekboguslawski.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 lutego 2015 r.

– Polscy kibice należą od dawna do tych najlepszych, a pilscy również do nich się zaliczają, promując Piłę na arenach sportowych. Głosy oddane w tym plebiscycie pokazują jak duża jest praca kibiców. Zdjęcia, które pojawiają się w internecie wędrują po całym świecie i to pokazuje, że mieszkańcy utożsamiają się ze swoim miastem. W ubiegłym roku mieliśmy dużo momentów, gdzie Piła był widoczna w różnych wydawnictwach i czekamy na te zgłoszenia – dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły.

W roku 2014 tytuł Sportowego Ambasadora Piły wywalczył Grzegorz Peksa, a wyróżnienia otrzymali: Tomasz Szudrowicz, Henryk Paskal oraz Rafał Kalinowski. Na 11 kandydatów oddano w sumie 22630 głosów z ponad 67 krajów.

Sebastian Daukszewicz

rusza_druga_edycja_plebiscytu10

rusza_druga_edycja_plebiscytu16 rusza_druga_edycja_plebiscytu11 rusza_druga_edycja_plebiscytu12 rusza_druga_edycja_plebiscytu13 rusza_druga_edycja_plebiscytu14 rusza_druga_edycja_plebiscytu15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *