Rusza nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Do 28 lutego tego roku potrwa nabór kandydatów na I kadencję Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Głos Młodzieżowego Sejmiku WW będzie szczególnie ważny przy opracowywaniu i tworzeniu dokumentów strategicznych, dotyczących spraw związanych z młodzieżą.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego to organ, mający charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny dla Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, ma skupiać przedstawicieli młodych Wielkopolan między 15 a 20 rokiem życia. W skład tego gremium wejdzie 39 radnych, reprezentujących 6 okręgów wyborczych. Z naszego subregionu pilskiego będzie wybranych siedmiu radnych.

– Owszem ma to być apolityczny organ, jednak jako klub Prawa i Sprawiedliwości mamy oto obawy. Platforma Obywatelska rządząca z PSL w sejmiku próbuje zbudować swoją przybudówkę do wychowywania, kształtowania swojej młodzieżówki. Już na etapie powstawania komisji wyborczej są radni wszystkich klubów, ale kandydatury zgłoszone przez nas do prezydium tej komisji zostały odrzucone. Ponadto komisja PO-PSL odrzuciła nasze poprawki do regulaminu. A to były poprawki, które miały z obiektywizować proces przyjmowania, proces weryfikacji kandydatów. Mimo to mam nadzieję, że uda nam się wyłonić sejmik młodzieżowy apolityczny, który będzie po prostu angażował młodych do działalności na rzecz Wielkopolski a w naszym przypadku na rzecz subregionu pilskiego. Zachęcam wszystkich czy to młodych, którzy mają wrażliwość bardziej liberalną do tych, którzy mają wrażliwość narodową patriotyczną, abyś się zgłaszać, aby przedstawiać swój pogląd na województwo wielkopolskie, aby się zaangażować w młodzieżowy sejmik województwa wielkopolskiego . Bardzo serdecznie zapraszam i liczę na to, że my jako subregion pilski wykażemy się największą aktywnością wśród uczniów ze szkół ponadpodstawowych – mówi Adam Bogrycewicz , Rady Sejmiku Wielkopolskiego z PIS, członek komisji konkursowej.

Młodzieżowy Sejmik może współpracować w celu realizacji swoich zadań m.in. z innymi młodzieżowymi sejmikami województw, młodzieżowymi radami powiatów oraz młodzieżowymi radami gmin, a także z instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi, w tym z samorządami uczniowskimi i studenckimi

Pełną listę wybranych radnych poznamy 30 kwietnia 2023 r.

Szczegóły i dokumenty rekrutacyjne znajdują się na www.umww.pl/mlodziezowy-sejmik

(SE)

rusza_nabor

rusza_nabor_02 rusza_nabor_03 rusza_nabor_04 rusza_nabor_05