Ruszają kolejne inwestycje drogowe w Pile

12 marca Piotr Ziółkowski przedstawił na briefingu prasowym obecne rozstrzygnięcia przetargów Zarządu Dróg i Zieleni w Pile na inwestycje drogowe i utrzymanie terenów zieleni w mieście – ukwiecenie oraz pielęgnacja kwiatów jednorocznych. Po sezonie zimowym ruszą prace związane z przebudową drogi dojazdowej od ul. Witosa do Targowiska nr 2 w Pile, remont ul. Przemysłowej – I Etap oraz zostanie wybudowany chodnik przy ul. Śniadeckich – od Al. Wyzwolenia do kotłowni MEC.

– Przebudowa drogi dojazdowej do Targowiska będzie polegać na wymianie nawierzchni, pracach ziemnych, w tym przebudowie podziemnych instalacji, budowie chodników, wymianie oświetlenia. Termin zakończenia realizacji przewidziany jest na lipiec przyszłego roku. Będą dwa etapy. W tym roku na realizacje zadania planuje się kwotę 300 tys. zł, a całość zamknie się w kwocie 660 tys. zł. Niewykluczone, że pracę szybciej się skończą. Wyłoniony wykonawca to firma Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpiński ze Złotowa – mówi Piotr Ziółkowski z ZDiZ w Pile. Oprócz ul. Witosa w najbliższych dniach dojdzie do podpisania umowy na wykonanie zadań realizowanych zgodnie z postulatami złożonymi w budżecie obywatelskim, czyli ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy przy Śniadeckich – od Al. Wyzwolenia do kotłowni MEC, przebudowa wjazdu i drogi wewnętrznej wzdłuż Al. Jana Pawła II oraz wykonanie miejsc postojowych – wnętrze obszaru pomiędzy ul. Budowlanych – ul. Wodną – Al.  Jana Pawła II – ul. Piekarską. W tym miesiącu planujemy otwarcie ofert na przebudowę ul. Przemysłowej od ulicy Motylewskiej do bramy przy Cmentarzu – dodaje Piotr Ziółkowski.

Więcej o aktualnych przetargach na stronie http://www.zdiz.pila.pl/content.php?cms_id=407.

(SE)

ruszaja_kolejne_inwestycje10

ruszaja_kolejne_inwestycje15 ruszaja_kolejne_inwestycje11 ruszaja_kolejne_inwestycje12 ruszaja_kolejne_inwestycje13 ruszaja_kolejne_inwestycje14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *