Ruszył konkurs na komiks z warzywno-owocowymi SUPERBOHATERAMI!

ruszyl_konkurs

Wystartował ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych i przedszkoli na komiks z  polskimi warzywami i  owocami w roli głównej. Jabłko, truskawka, porzeczka, pomidor, ogórek, marchewka, a nawet dynia i  kapusta – one wszystkie posiadają cenne supermoce. Dlatego też zadaniem uczestników jest przedstawienie ich zalet i walorów w kreatywnych pracach pod hasłem „STWÓRZ KOMIKS Z SUPERBOHATERAMI – polskimi warzywami i owocami”. Autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody.

Od 28 października br. szkoły podstawowe i przedszkola mogą zgłaszać się do udziału w konkursie w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”, ogłoszonym na profilu Facebook https://www.facebook.com/jedzowoceiwarzywa/photos/a.128684172092486/199013968392839/

Jego adresatami są uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych i placówek edukacyjnych, a także dzieci z  przedszkoli z całej Polski. Uczestnicy konkursu, na podstawie materiałów edukacyjnych, znajdujących się na stronie kampanii https://jedzowoceiwarzywa.pl/, tworzą w grupach prace przedstawiające wyłącznie warzywa i owoce uprawiane w Polsce. Ich zadanie polega na przygotowaniu krótkiej opowieści w formie komiksu, którego głównymi postaciami będą SUPERBOHATEROWIE, prowadzący ciekawe dialogi na temat warzywno-owocowych wartości dla zdrowia.

Udział w konkursie jest doskonałą okazją dla dzieci do zaprezentowania swoich bogatych pokładów wyobraźni i talentów. Spośród zgłoszonych prac docenione zostaną najbardziej kreatywne, inspirujące i ciekawe graficznie, które będą stanowić również źródło wiedzy nt. polskich warzyw i owoców. Laureaci konkursu zostaną wytypowani w dwóch kategoriach – przedszkolnej i szkolnej (klasy I-III). Autorzy zwycięskich prac otrzymają atrakcyjne nagrody – hulajnogi, smartwatche, bezprzewodowe mikrofony z głośnikiem Bluetooth oraz słuchawki przewodowe. Konkurs „STWÓRZ KOMIKS Z SUPERBOHATERAMI – polskimi warzywami i owocami” potrwa do 30 listopada br.

Więcej szczegółów i regulamin znajdują się na profilu Facebook kampanii.

Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”, której organizatorem jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, sfinansowana jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku:

https://jedzowoceiwarzywa.pl/
https://www.facebook.com/jedzowoceiwarzywa/

Jedz owoce i warzywa