Ruszyła akcja „Paczka dla Hospicjum”

Pandemia koronawirusa zmienia funkcjonowanie wielu instytucji czy placówek zdrowotnych.  Podobnie  jest w pilskim hospicjum gdzie mimo  zakazu odwiedzin  , personel dba, by podopieczni nie czuli się samotni. Niestety jest widoczny brak środków na ochronę osobistą (specjalny ubiór,maseczki) czy na środki do dezynfekcji, które są niezbędne w tej placówce w czasach pandemii. I tu z pomocą  może wyjść każdy z Państwa, który może wpłacić cegiełkę, aby te środki zakupić w ramach akcji „Paczka dla Hospicjum”. Zbiórka trwa do 31 grudnia 2020 roku.

– Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji jeśli chodzi o stan epidemiczny w całym kraju. Stąd nasza prośba i apel o wsparcie. Sporo pieniążków jest wydawane na środki ochrony indywidualnej dla personelu. Widzą państwo strój pielęgniarki, która opiekuje się pacjentem. Jest to Kombinezon fizelinowy, na który nakłada się kombinezon ochronny, do tego ochraniacze na buty, dwie pary rękawiczek, przyłbica, maseczka  FFP3. Koszt takiego ubioru to ponad 200 złotych – mówi Alicja Graczyk, dyrektor Hospicjum w Pile. – Czasami w ciągu doby pielęgniarka, wychodząc, musi dwa albo trzy razy to zmienić, więc proszę sobie przeliczyć, to jest koszt 400-600 złotych na jedną pielęgniarkę. Na dyżurze są dwie pielęgniarki, czasami są trzy pielęgniarki, plus opiekunowie, plus fizjoterapeuci i administracja, która chodzi w fartuchach ochronnych i maseczkach FPP2 przestrzegając  rygoru sanitarnego. Miesięcznie  to środki w granicy 50 tys. złotych. Państwa wpłaty w akcji „Paczka dla Hospicjum” zostaną przeznaczone na zakup tych środków – dodaje Alicja Graczyk.

W pilskim hospicjum przy ul. Królewskiej przebywa obecnie 29 pacjentów.

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833
z dopiskiem: paczka dla hospicjum.

Organizatorzy Akcji.: Miasto Piła , Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Partnerzy: VIVO Piła, Regionalne Centrum Kultury w Pile, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile.

Razem możemy więcej!

Sebastian Daukszewicz

ruszyla_akcja_paczka1_01

ruszyla_akcja_paczka1_13 ruszyla_akcja_paczka1_02 ruszyla_akcja_paczka1_03 ruszyla_akcja_paczka1_04 ruszyla_akcja_paczka1_05 ruszyla_akcja_paczka1_06 ruszyla_akcja_paczka1_07 ruszyla_akcja_paczka1_08 ruszyla_akcja_paczka1_09 ruszyla_akcja_paczka1_10 ruszyla_akcja_paczka1_11 ruszyla_akcja_paczka1_12