Ruszyły prace przy przebudowie pomieszczeń na sale sportów walki

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „Spadochroniarz” Waldemar Piotrowski z Piły dokona przebudowy pomieszczeń garażowo-gospodarczych na sale szkoleniowe boksu, judo (sportów walki) przy ul Świteź w Pile.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile dopiero za trzecim razem wyłonił wykonawcę, który ma zakończyć inwestycję do końca października.

– W zeszłym tygodniu podpisaliśmy umowę z pilską firmą Spadochroniarz, a 2 marca oddaliśmy wykonawcy teren budowy do ich dyspozycji. Przypomnę, że jest to trzeci przetarg, który ogłaszaliśmy na przebudowę tych obiektów. Teraz zeszliśmy nieco z zakresów tych prac i będziemy chcieli na początku zrealizować halę dla pięściarzy. To wiąże się z wyburzeniem jednej ze ścian działowych. Powstanie pomieszczenie gdzie zmieści się ring i pomieszczenia socjalne. W drugiej kolejności pomieszczenia dla judoków z pomieszczeniami socjalnymi. W tym etapie odpuszczamy przebudowę budynku podłużnego wzdłuż drogi. Całość pokryjemy nowym dachem, aby zabezpieczyć cały obiekt, który ma 1000 m2. Wykonawca ma czas do 30 października, ale z ich deklaracji wynika, że będą chcieli zakończyć prace wcześniej, może pod koniec lata. Koszt inwestycji to 1.200 tys. zł i musieliśmy się w tej kwocie zmieścić, aby przetarg mógł być rozstrzygnięty – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Ze względu na finanse ten etap przebudowy nie obejmie pomieszczeń dla lekkoatletów i pomieszczeń warsztatowych. Jak zapowiada dyrektor Kubicki, ta część powstanie być może z pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego, z dotacji na ten cel, która ma wynieść 410 tys. zł.

Sebastian Daukszewicz

ruszyly_prace_przy_przebudowie10

ruszyly_prace_przy_przebudowie21 ruszyly_prace_przy_przebudowie11 ruszyly_prace_przy_przebudowie12 ruszyly_prace_przy_przebudowie13 ruszyly_prace_przy_przebudowie14 ruszyly_prace_przy_przebudowie15 ruszyly_prace_przy_przebudowie16 ruszyly_prace_przy_przebudowie17 ruszyly_prace_przy_przebudowie18 ruszyly_prace_przy_przebudowie19 ruszyly_prace_przy_przebudowie20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *