Ryszard Czarnecki kandydat PiS do europarlamentu zabiega o głosy w Pile

Na co dzień wielki sympatyk sportu, w tym  żużla i siatkówki, europoseł Ryszard Czarnecki odwiedził Piłę, by ogłosić swój starty do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski. Będzie dwójką na listach PiS. W towarzystwie posła Krzysztofa Czarneckiego zaapelował w Pile o maksymalną frekwencję w czerwcowych wyborach i to bez względu na poglądy polityczne wyborców.

 

– W tych wyborach wszystko zależy od frekwencji. Liczba głosów przekłada się na liczbę mandatów, które potem są dzielone na poszczególne województwa. Im wyższa frekwencja w Wielkopolsce, tym większa szansa, że stąd będzie więcej europosłów. Walczymy o sześć mandatów dla Wielkopolski. A dla Prawa i  Sprawiedliwości jest zdobycie i utrzymanie dwóch mandatów w Parlamencie Europejskim. Nie jest to łatwe zadanie, ale możliwe. Stąd apeluje o pójście do wyborów i oddanie głosu na moją osobę – mówił europoseł Ryszard Czarnecki,  który  europosłem jest już od czterech kadencji.

 

Hasła z jakimi idzie europoseł Czarnecki do wyborów to m.in. zmiana fatalnej polityki migracyjnej Unii Europejskiej, zablokowanie Zielonego Ładu, który według europosła uderza w rolnictwo, rolników gospodarkę, przemysł, w miejsca pracy. Również mówi „stop” dla zmian ustroju Unii Europejskiej, po których wprowadzeniu poszczególne kraje będą miały ograniczoną możliwość veta.

 

Kandydaturę Ryszarda Czarneckiego wspierał w Pile poseł Prawa i Sprawiedliwości z północnej Wielkopolski Krzysztof Czarnecki.

 

– Zachęcam naszych sympatyków, przyjaciół jak i te osoby, które pójdą w czerwcu na wybory by zagłosowały na Ryszarda Czarneckiego. Ja w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskałem 38 tys. głosów. Te osoby, które na mnie zagłosowały zachęcam też do tego, aby tym razem oddały głos też na Czarneckiego, ale Ryszarda – dodaje Krzysztof Czarnecki.

 

Przy okazji konferencji na stadionie żużlowym europoseł zaprosił na imprezę IMP Challenge, która odbędzie się w Pile 30 maja 2024 r. – będzie to kwalifikacja do tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski – oraz pogratulował pilskim siatkarkom wicemistrzostwa pierwszej ligi.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 9 czerwca bieżącego roku. Z Polski trafi tam 53 eurodeputowanych, których kadencja potrwa pięć lat.

 

(SE)