Rządowe pieniądze płyną do klubów sportowych

Znamy wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”.  Ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce.  Na liście z dofinansowaniem znalazły się kluby z Piły i regionu o czym poinformował na konferencji prasowej 9 czerwca poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek.

Celem rządowego Programu „KLUB”  jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

– Od wielu lat kluby, te mniejsze działające w formule stowarzyszenia, mogą otrzymać środki na szkolenie młodzieży do lat 18, wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Cieszę się, że tak wiele klubów aplikowało o te środki i znaczna część je otrzyma . Wystarczyło napisać dobry wniosek, jednak nie wszyscy umieją to dobrze zrobić. Jeśli chodzi o Piłę i powiat pilski to wsparcie otrzyma m.in. Basket Piła, Klub Karate Tradycyjnego SHOTO w Pile, Sporty Walki Piła, Gwardia Piła, Gwda Piła, Orzeł Osiek, Football Academy Piła, LZS Noteć Dziembowo, a także  kluby ze Złotowa, Lipki, Trzcianki, Czarnkowa – mówi poseł Marcin Porzucek.

Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.
Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu „KLUB” to:

– 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
– 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

W ciągu ostatnich czterech lat na wsparcie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce ministerstwo przeznaczyło ponad 144 miliony złotych.

(SE)

rzadowe_pieniadze1_01

rzadowe_pieniadze1_04 rzadowe_pieniadze1_02 rzadowe_pieniadze1_03