Rządowe wsparcie dla rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej

14 listopada w pilskim biurze Prawa i Sprawiedliwości Poseł Marcin Porzucek przekazał dobre informacje w zakresie inwestycji drogowych. Wysoko na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, znalazła się m.in. Gmina Piła z inwestycją „Przebudowa ul. Bydgoskiej na odcinku od skrzyżowania z AL. Powstańców Wlkp. do przejazdu kolejowego” – etap 3, powiat pilski z przebudową drogi powiatowej nr 1177P na odcinku Śmiłowo Kaczory, Gmina Białośliwie z przebudową ulicy ks. Kordeckiego i Gmina Łobżenica z przebudową ulicy Targowej.

Infrastruktura drogowa jest jednym z ważniejszych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju całej gospodarki. Poprzez rozwój infrastruktury drogowej zwiększa się dostępność komunikacyjną w całym kraju, zarówno do ośrodków gospodarczych i centrów miejskich, instytucji publicznych, a także do terenów o znaczeniu turystycznym oraz obszarów wiejskich.

– Jako poseł ziemi pilskiej bardzo się cieszę, że na czołowych miejscach, które dają bardzo dużą szansę, że na ostatecznej liście, która pojawi się za kilka tygodni będą inwestycje z naszego regionu. Mówiłem to podczas kampanii wyborczej, że Rząd PIS-u działa na rzecz wszystkich mieszkańców, niezależnie kto jest włodarzem danej gminy czy powiatu – mówi Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości Bardzo wysoko na tej liście jest Gmina Piła gdzie był wniosek o 3 miliony złotych na dokończenie modernizacji ul. Bydgoskiej – mam nadzieję, że taka kwota na początku roku trafi do Gminy Piła i inwestycja będzie realizowana. Za kilka miesięcy ruszają kolejne rządowe programy i przekazałem informację, aby miasto przygotowywało kolejne wnioski drogowe. Wysoko też jest na liście Gmina Białośliwie z inwestycją za ponad 100 tysięcy złotych. Myślę również, że dofinansowanie otrzyma gmina Łobżenica, na przebudowę drogi gminnej, chodzi o ulicę Targową. Ubolewam, że Gmina Wyrzysk nie sprostała wymogom formalnym. W Powiecie Pilskim z dofinansowaniem kwotą 3 mil. zł czeka nas przebudowa drogi powiatowej na odcinku Śmiłowo – Kaczory – dodaje Porzucek.

Celem, do którego dąży minister właściwy do spraw transportu poprzez realizację Programu jest wdrożenie standardów bezpieczeństwa ruchu drogowego w infrastrukturze drogowej. Niniejszy cel jest systematycznie osiągany poprzez tworzenie bezpiecznej, spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikowi sieci drogowej w wymiarze lokalnym.

(SE)

rzadowe_wsparcie01

rzadowe_wsparcie02