Rzecznicy konsumentów na Targowisku Miejskim

Rzecznicy_konsumentow_na_Targowisku

W sobotę, 6 sierpnia br. na Targowisku Miejskim w Pile dyżurować będą powiatowi rzecznicy konsumentów z Piły, Złotowa i Czarnkowa. Będzie to już kolejny wspólny dyżur rzeczników z trzech powiatów. Odbywać się on będzie w ramach kampanii „Rzecznik poza urzędem”, zainicjowanej przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Kampania ma na celu przede wszystkim propagowanie praw konsumenckich i edukację społeczeństwa w tym zakresie, m.in. poprzez bezpośrednie spotkania z mieszkańcami.

– Z poradami konsumenckimi wychodzimy do mieszkańców, ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy może się do nas wybrać w godzinach pracy urzędu, a wiele problemów rodzi się już podczas dokonywania zakupów  – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Porad z zakresu praw konsumenta udzielać będą rzecznicy z Piły, Złotowa i Czarnkowa.

– Postanowiliśmy połączyć siły, bo problemy, z którymi zwracają się do nas konsumenci, są bardzo podobne, a jedynie znajomość prawa konsumenckiego daje możliwość podejmowania konkretnych działań – mówi Aleksandra Pęska-Świergosz, powiatowy rzecznik konsumentów w Pile.

Spotkanie z powiatowymi rzecznikami konsumentów odbędzie się na Targowisku Miejskim przy ul. Rynkowej 6 sierpnia (sobota), w godz. od 9.00 do 14.00. Zapraszamy!

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *