Rzucił kamieniem, usłyszał zarzut

rzucil_kamieniem

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał mieszkaniec gminy Złotów, który na początku marca rzucił kamieniem w szybę przejeżdżającego pojazdu. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W połowie marca tego roku do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, stawiła się mieszkanka gminy Złotów, która złożyła zawiadomienie odnośnie zniszczenia mienia. Z treści zawiadomienia wynikało, że na początku marca br, w trakcie gdy przejeżdżała przez miejscowość Stare Dzierzążno, ktoś rzucił prawdopodobnie kamieniem w stronę jej pojazdu.

W wyniku tego uszkodzona została przednia szyba, na której pojawił się odprysk i konieczna była wymiana jej na nową. Koszt naprawy w tym przypadku, wyceniony został na kwotę blisko 1 tysiąca złotych.

27 marca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie do sprawy zatrzymali 72-letniego mieszkańca wsi, który podejrzany był o dokonanie zniszczenia.

Mężczyzna usłyszał już pierwszy zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Niewykluczone, że usłyszy kolejne zarzuty za czyny których się dopuścił.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 288 K.K oraz 124 K.W. ściganie sprawcy uszkodzenia cudzej rzeczy odbywa się tylko na wniosek pokrzywdzonego.

KPP Złotów