Salezjanie zmalowali niezły mural w Pile

O księdzu Bosko powstało wiele książek i anegdot, pokazujących postać niezwykłego świętego, który najmocniej pokochał dzieci. Pilscy Salezjanie idąc za radą ks. Bosko szukają nowych form, które mogą im pomóc w dotarciu do młodych. I tak dzięki zaangażowaniu młodzieży powstał mural na boisku przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile.

– Pomysł wziął się z potrzeby „ocieplenia” terenu szkoły – było zbyt szaro, a szkoła podstawowa kojarzy się z kolorem i jaskrawością. Jednak najważniejszym aspektem była ewangelizacja – pokazanie jak bardzo św. Jan Bosko ufał Maryi i jak wiele przez jej wstawiennictwo osiągnął. Czy jeszcze będą takie inicjatywy? Zostawiamy to Panu Bogu – jak kogoś natchnie do projektu i wykonania, to na pewno będą – mówi ks. Daniel Śliwiński SDB.

Mural postał z inicjatywy salezjanów ze szkoły podstawowej. Wykonania podjęła się młodzież zaangażowana w ruchy: Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej w Pile oraz Gimnazjum Salezjańskiego w Pile.

Sebastian Daukszewicz

salezjanie_zmalowali00

salezjanie_zmalowali10 salezjanie_zmalowali01 salezjanie_zmalowali02 salezjanie_zmalowali03 salezjanie_zmalowali04 salezjanie_zmalowali05 salezjanie_zmalowali06 salezjanie_zmalowali07 salezjanie_zmalowali08 salezjanie_zmalowali09