Samorząd Woj. Wlkp. dofinansuje dwie imprezy pilskiego Orlika | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Samorząd Woj. Wlkp. dofinansuje dwie imprezy pilskiego Orlika

  30 kwietnia 2021 roku na Orliku przy Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, podpisane zostały umowy pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego, a Stowarzyszeniem Orlik Piła na dofinansowanie dwóch imprez sportowych: „Finału Mistrzów Północnej Wielkopolski” i „Finału Dziecięcych Mistrzostw Północnej Wielkopolski”.

  - Całkowita kwota dofinansowania udzielonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wyniosła 21 362 złotych, z czego 11 240 zł. na „Finał Mistrzów Północnej Wielkopolski” i 10 122 zł. na „Finał Dziecięcych Mistrzostw Północnej Wielkopolski”. W obu przypadkach wysokość dofinansowania wynosi blisko 75% kosztów zadeklarowanych przez beneficjenta. Jestem przekonany, że sport, zwłaszcza ten organizowany oddolnie, jest najlepszą drogą do promocji zdrowego stylu życia i propagowania zasad fair play, zwłaszcza u dzieci i młodzieży”. Liczę, że jest to początek i w kolejnych latach także dofinansowania trafią do stowarzyszenia – mówi Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

  Środki przyznano w ramach dotacji celowych z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom prowadzącym działania pożytku publicznego.

  - Chcemy, aby te finały były okazją wyrwania się z tej covidowej rzeczywistości, która trwała i nadal trwa, ale już można wracać ponownie do uprawiania sportu. Nasza inicjatywa to ma być integracja mieszkańców Północnej Wielkopolski – dodaje Łukasz Stasicki – Prezes Stowarzyszenia Orlik Piła.

  Finał Mistrzów Północnej Wielkopolski jest wydarzeniem finałowym, ukoronowaniem zmagań drużyn z Piły, Złotowa, Ujścia, Chodzieży, Jastrowia i okolicznych miejscowości północnej Wielkopolski. Odbędzie się w czerwcu 2021 roku na boisku trawiastym. Zespoły zagrają w składach “orlikowych”, to znaczy 5 zawodników i bramkarz. Turniej swoimi tradycjami sięga 2015 roku, czyli roku założenia Stowarzyszenia Orlik Piła, kiedy to był rozgrywany na mniejsza skalę i pod innymi nazwami (Turniej Lata, Piłkarskie wyzwania).

  Finał Dziecięcych Mistrzostw Północnej Wielkopolski to nowa inicjatywa Orlika Piła, zawody dla dzieci z młodszych kategorii wiekowych. Po pre-eliminacjach planowana jest organizacja zmagań dla drużyn dziecięcych z północnej Wielkopolski. Będzie to kontynuacja zimowych “Turniejów Zdrowia” rozgrywanych w hali. Organizatorzy zapraszają najmłodszych piłkarzy do prowadzenia aktywnego trybu życia!

  Arena pilskich finałów nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że emocji nie zabraknie. Jak wiemy rząd łagodzi obostrzenia więc jest szansa, że kibice będą mogli pojawić się na tych finałach.

  Sebastian Daukszewicz

  samorzad_woj_wlkp1_01

  samorzad_woj_wlkp1_05 samorzad_woj_wlkp1_02 samorzad_woj_wlkp1_03 samorzad_woj_wlkp1_04