Samorządowe wspomnienia w Dzień Samorządu Terytorialnego

Adam Szejnfeld jest obecnie senatorem, wcześniej był jednak posłem do Parlamentu Europejskiego, posłem na Sejm RP oraz wiceministrem gospodarki, ale w swojej karierze politycznej był także…. samorządowcem. Warto to przypomnieć w Dniu Samorządu Terytorialnego.

W 1990 roku został pierwszym nowo wybranym burmistrzem w Polsce. Po wyborach do Rad Gmin, które odbyły się 27 maja 1990 roku, w dniu 1 czerwca objął urząd Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin. Jako działacz samorządowy był również członkiem Rejonowej Rady Zatrudnienia w Chodzieży, pełnił funkcję radnego, był też wiceprzewodniczącym Konwentu Wójtów i Burmistrzów Województwa Pilskiego w Pile oraz wiceprezesem Stowarzyszenia „Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych” w Poznaniu.

– Ten dzień jest dla mnie szczególny. Niesie bowiem wspaniałe wspomnienia sprzed trzydziestu lat, kiedy upadała komuna, a my – nie tylko działacze Solidarności – demokraci budowaliśmy nową Polskę. Zaczynaliśmy to tworzyć i rozwijając Małe Ojczyzny – wspomina Adam Szejnfeld.

Za swoją działalność na rzecz samorządu Adam Szejnfeld otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Szamocin, nadano mu także tytuł „Przyjaciel Powiatu Złotowskiego”, otrzymał również odznakę „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Szamocin”, a także odznakę „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Nowy Tomyśl”. Przez Tygodnik Pilski natomiast, w czasie pełnienia urzędu burmistrza, został zaliczony do dziesięciu najlepszych burmistrzów Wojewódzkiego Pilskiego.

Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

dav

samorzadowe_wspomnienia1_05 samorzadowe_wspomnienia1_02 dav samorzadowe_wspomnienia1_04