„Sen nocy letniej” w Parku Miejskim

22 czerwca w ramach Spotkań Parkowych publiczność mogła obejrzeć spektakl „Sen nocy letniej” w wykonaniu teatru APART, w reżyserii Krzysztofa Szulejko. W pilskiej premierze jednej z najpopularniejszych komedii Williama Szekspira wzięło udział szesnastu aktorów, którzy od początku roku przygotowywali się do tego wyjątkowego przedstawienia.

sen_nocy_letniej_w_parku_miejskim
– Moje marzenie o wystawieniu tego spektaklu przy przychylności dyrekcji, pracowników Regionalnego Centrum Kultury spełniło się po pięciu latach, kiedy pomysł się narodził. Miejsce premiery jest wyjątkowe. Park Miejski ma tętnić życiem, również tym teatralnym. W styczniu prowadziliśmy nabór do teatru i te osoby, które przez pół roku przygotowywały się do tego przedstawienia miały okazję zaprezentować się dziś pilskiej publiczności, której dziękuję za przybycie. Niektórzy aktorzy pozostaną w tetrze, a niektórzy odejdą ze względu na studia. Ale zapewnili, że jak będzie potrzeba wystąpić w przedstawieniu, to wystąpią. Obecnie mam przygotowaną adaptację sztuki komedii Johanna Wolfganga Goethego „Współwinni”. Jest szansa, że w tym roku będziemy świadkami premiery tej sztuki – mówi Krzysztof Szulejko, reżyser i aktor spektaklu Sen nocy letniej” w wykonaniu teatru APART.

Sen nocy letniej Shakespeare’a był początkowo traktowany, jako lekka komedia weselna. Z biegiem czasu dostrzeżono jednak w tej sztuce zachwycające połączenie liryzmu z refleksją nad naturą i miłością. Shakespeare w Śnie nocy letniej po mistrzowsku podjął motywy snu i jawy, zderzenia marzeń i rzeczywistości.

Sebastian Daukszewicz

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”23″ sort_by=”order” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]