Seniorzy z Wałcza „Znają te numery” dobrze

Policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Wałczu w ramach realizacji programu policji zachodniopomorskiej zorganizowali spotkanie dla najstarszych mieszkańców powiatu. Tym, razem zaprosili seniorów do siebie. Głównym tematem spotkania były oszustwa i przemoc wobec osób starszych i nieporadnych.

 

Tym razem to seniorzy z koła Polskiego Związku Niewidomych zostali zaproszeni do miejsca pracy policjantów. Na seniorów w sali tradycji oczekiwały policjantki dzielnicowe, a w progu wejścia do budynku komendy na miłych gości czekała oficer prasowy. Z uwagi na częste przypadki zaistniałych oszustw, gdzie ofiarami są właśnie seniorzy podyktowane było spotkanie.

 

Seniorom został zaprezentowany spot pt. „Znam te numery” przedstawiający oszustwo metody na tzw. wnuczka. Policjantki podawały różne inne metody działania sprawców i mówiły o tym, jak ustrzec się przed oszustwami na policjanta, pracownika banku czy na szklankę wody itp. Kolejnym tematem była przemoc wobec osób starszych i nieporadnych.

 

Dzielnicowa  sierż. Natalia Wysocka i sierż. Żaneta Chmielewska wyjaśniły pojęcie przemocy domowej, jak zachować się w sytuacji kiedy jesteśmy ofiarą lub świadkiem przemocy i gdzie szukać pomocy. Policjantki informowały jakich narzędzi może użyć Policja, instytucje pomocowe i jakie mają zadania w przypadku zaistnienia przemocy domowej. Goście obejrzeli film o tematyce przemocy przygotowany przez szczecineckich policjantów i seniorów.

 

Niespodzianką spotkania była możliwość zwiedzania budynku komendy i każdy zaopatrzył się w odblaskowe elementy czy ekologiczne torby z przesłaniem o bezpieczeństwie.

 

Odwiedziny jak zawsze przebiegały w miłej atmosferze w ramach programu „Roztropny senior” przy współfinansowaniu z budżetu województwa zachodniopomorskiego oraz lokalnych władz powiatu wałeckiego.

 

Seniorze bądź ostrożny i nie ufaj do końca temu, kto do ciebie telefonuje. Najlepiej rozłącz się i skontaktuj z członkiem rodziny, aby potwierdzić prawdziwość otrzymanej informacji. Nie działaj pochopnie! Tylko w ten sposób chronisz swoje oszczędności życia!

 

KPP Wałcz