Sentymentalne spotkanie podczas jubileuszu 70-lecia LO na Pola

Jubileusz to niezwykłe wydarzenie, które niesie ze sobą sposobność, by cofnąć się w czasie i ocenić dorobek nie tylko własny, ale wszystkich tych, którzy kreowali wizerunek danej szkoły. Kto by pomyślał, że I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile to placówka oświatowa w tak zacnym wieku, bo 70 lat to kawał czasu. Z tej okazji 3 października 2015 roku odbyły się główne obchody jubileuszowe, które swoją obecnością zaszczyciło wielu gości.

Pojawili się parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele placówek oświatowych, pracownicy i nauczyciele. Jednak najważniejszymi gośćmi, tego wyjątkowego spotkania byli bez wątpienia absolwenci. Miłym akcentem jubileuszu było odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci profesora Jerzego Kossowskiego, popularnego „Cyrkla”.

– Klasycy mówią, że najważniejszy w szkole jest uczeń, duszą szkoły są nauczyciele i wychowawcy, wsparciem dla szkoły są rodzice, ale dumą szkoły są absolwenci, których podczas tego jubileuszu nie zabrakło. Nie bylibyśmy dziś tacy dumni, gdyby nie rzesza ludzi, która tworzyła tą szkołę. Dzisiaj jestem wdzięczny losowi, że 1991 r. przywlókł mnie do Piły i mogę dziś być tutaj, mimo że nie jestem absolwentem tej szkoły. Mogę powiedzieć jedno – jestem dumny z tego, że los powierzył mi kierowanie taką szkołą, która ma takich absolwentów jak państwo, którzy dziś przybyli na uroczystość. Duży pokłon i szacunek, dla Państwa, że jesteście z tą szkołą, kiedy jest okazja – mówił podczas uroczystego otwarcia jubileuszu Paweł Jarczak, dyrektor I LO w Pile. Czym byłaby ta szkoła, gdybyśmy nie upamiętniali, uhonorowali tak wielkich ludzi, którzy pracowali tutaj, byli z nami tacy jak profesor Jerzy Kossowski. Każdy, kto miał z nim styczność, był dumny, że mógł z panem profesorem pracować, a wielu absolwentów wspomina go przecudownie. Mnie nie było dane go spotkać, ale słyszałem dużo dobrych słów o nim. Wspomnę, że tą tablicę ufundowali jego absolwenci Donat Gorzelak i Jerzy Jasiński, projekt graficzny wykonała pani Krystyna Noska.

Ogólniak na Pola kolejny raz potwierdził, że jest wyjątkowym miejscem, do którego wraca się z sentymentem, o czym najlepiej świadczy frekwencja. Na Jubileusz przybyło ponad 700 osób, które jakość swojej drogi życiowej zawdzięcza właśnie tej szkole. A o tym, że „Fajne z Wincentego Pola idą w świat dziewczyny” śpiewa w piosence „Piła Tango” zespół Strachy na Lachy. W piątek w auli I LO na Pola była okazja uczestnictwa w koncercie tego zespołu muzycznego, stworzonego przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza  – absolwentów tego pilskiego liceum.

Sebastian Daukszewicz

sentymentalne_spotkanie00

sentymentalne_spotkanie47 sentymentalne_spotkanie01 sentymentalne_spotkanie02 sentymentalne_spotkanie03 sentymentalne_spotkanie04 sentymentalne_spotkanie05 sentymentalne_spotkanie06 sentymentalne_spotkanie07 sentymentalne_spotkanie08 sentymentalne_spotkanie09 sentymentalne_spotkanie10 sentymentalne_spotkanie11 sentymentalne_spotkanie12 sentymentalne_spotkanie13 sentymentalne_spotkanie14 sentymentalne_spotkanie15 sentymentalne_spotkanie16 sentymentalne_spotkanie17 sentymentalne_spotkanie18 sentymentalne_spotkanie19 sentymentalne_spotkanie20 sentymentalne_spotkanie21 sentymentalne_spotkanie22 sentymentalne_spotkanie23 sentymentalne_spotkanie24 sentymentalne_spotkanie25 sentymentalne_spotkanie26 sentymentalne_spotkanie27 sentymentalne_spotkanie28 sentymentalne_spotkanie29 sentymentalne_spotkanie30 sentymentalne_spotkanie31 sentymentalne_spotkanie32 sentymentalne_spotkanie33 sentymentalne_spotkanie34 sentymentalne_spotkanie35 sentymentalne_spotkanie36 sentymentalne_spotkanie37 sentymentalne_spotkanie38 sentymentalne_spotkanie39 sentymentalne_spotkanie40 sentymentalne_spotkanie41 sentymentalne_spotkanie42 sentymentalne_spotkanie43 sentymentalne_spotkanie44 sentymentalne_spotkanie45 sentymentalne_spotkanie46

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *