Serca szeroko otworzyły się dla pilskiego hospicjum

Ubiegły rok dla Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile nie był łatwy pod względem nie tylko koronawirusa, ale też finansów, by prowadzić pilskie hospicjum. Stąd też było ważne, aby akcja „Paczka dla hospicjum” odniosła sukces. I tak też się stało, o czym poinformowano 5 stycznia, na terenie hospicjum przy ulicy Królewskiej. Dzięki ludziom dobrej woli pojawiły się paczki, a w nich  środki ochrony osobistej i dezynfekcji, które w obecnym czasie są bardzo potrzebne hospicjum.

– Dziś jesteśmy w miejscu, gdzie możemy podsumować kolejną akcję charytatywną „Paczka dla hospicjum”. Odbyła się ona w grudniu, gdzie każdy miał swoje potrzeby, a mimo to  znaleźli Państwo czas, miejsce w swoim sercu oraz w pamięci, aby do tej akcji się przyłączyć. Dzięki Wam osiągnęliśmy dwukrotnie więcej niż zamierzaliśmy. Cel był taki, aby uzbierać 5 tysięcy na zakup m.in. fartuchów ochronnych, kombinezonów, maseczek, rękawiczek. Teraz tych środków ochrony można zakupić więcej – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

– Dziękujemy za inicjatywę, która dała oczekiwane efekty. Ona uruchomiła m.in. grupę 23 indywidualnych osób oraz trzy jednostki zbiorowe, tj. Szkoła Policji w Pile, KPP w Pile oraz firma budowlana, które wpłaciły na rzecz akcji „Paczka dla hospicjum” łączną kwotę 9 453 zł. To daje łącznie 46 paczek. Jest to znakomita pomoc. Jak dodamy inne wpływy w grudniu to uzyskaliśmy ponad 88 tysięcy. Teraz już jest czas, aby Państwa prosić o podarowanie nam 1% podatku. Liczymy na dalsze wsparcie – dodaje Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Pilskie hospicjum otrzymało również środki kosmetyczne, które trafiły do podopiecznych podczas Świąt Bożego Narodzenia.

W dalszym ciągu można pomagać, dzięki wpłatom na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. Numer konta:
PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

Ważną formą pomocy są kwoty przekazywane z 1 % podatku dochodowego, które w sposób szczególny zapewniają wysoki poziom usług opiekuńczo-leczniczych.

Jak podarować 1% podatku?

To proste! Wystarczy w formularzu PIT wpisać numer KRS 0000044377

Sebastian Daukszewicz

serca_szeroko_otworzyly1_01

serca_szeroko_otworzyly1_11 serca_szeroko_otworzyly1_02 serca_szeroko_otworzyly1_03 serca_szeroko_otworzyly1_04 serca_szeroko_otworzyly1_05 serca_szeroko_otworzyly1_06 serca_szeroko_otworzyly1_07 serca_szeroko_otworzyly1_08 serca_szeroko_otworzyly1_09 serca_szeroko_otworzyly1_10