Seryjny włamywacz poszukiwany listem gończym – zatrzymany

Pilscy kryminalni zatrzymali 41- latka, który w lutym włamał się do kilku biur w centrum Piły i ukradł ponad 25 tysięcy złotych. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 7 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

 

15 lutego br. pilscy policjanci zostali powiadomieni o licznych kradzieżach z włamaniem, do których doszło na terenie lokali biurowych w centrum Piły. Łupem sprawcy padła gotówka w kwocie ponad 25 tysięcy złotych. W działania od razu włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Dokonane przez nich czynności i ustalenia pozwoliły ostatecznie wytypować sprawcę.

 

Mundurowi zatrzymali podejrzanego w jednym z pensjonatów w województwie mazowieckim. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 7 lat pozbawienia wolności za wcześniej dokonane przestępstwa. 41- letni seryjny włamywacz poszukiwały był również przez jednostki policji na terenie całego kraju. Pilscy kryminalni w ramach realizacji sprawy zabezpieczyli gotówkę, którą posiadał przy sobie mężczyzna.

 

Na chwilę obecną zatrzymany usłyszał 11 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, których dokonał na terenie Piły. Jak przyznają policjanci sprawa jest rozwojowa. Zebrany do tej pory materiał wskazuje, że mężczyzna mógł być odpowiedzialny za kolejne przestępstwa, do których dochodziło na terenie całego kraju.

 

Za swoje czyny mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że sąd może wymierzyć karę nawet 15 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. Magdalena Mróz

KPP w Pile