Sezon strzelecki Braci Kurkowych w Wysokiej rozpoczęty!

Sezon strzelecki 2024 na Strzelnicy Walochówka został oficjalnie rozpoczęty Strzelaniem 3 Majowym Bractwa Kurkowego w Wysokiej. Jak zwykle rywalizowano w strzelaniu do tarcz honorowych oraz Tarczy Królewskiej, a także w strzelaniu do Kura.

 

Najlepszym w strzelaniu do tarczy ufundowanej przez Brata Waldemara Koteckiego okazał się Brat Roman Sadzak, który wyprzedził Siostrę Patrycję Liebrecht i Nikolę Sieniawską. Z kolei, w strzelaniu do tarczy honorowej Brata Franciszka Miedzińskiego zwyciężyła Siostra Patrycja Liebrecht przed Lilianną Waśkowiak i Bratem Arturem Kłyszem.

 

W rywalizacji o tytuł Króla Trzeciomajowego Bractwo Kurkowe w Wysokiej A.D. 2024 najlepszym okazał się Brat Rafał Waśkowiak. Tytuł I Rycerza przypadł w udziale Bratu Romanowi Sadzakowi, a II Rycerza Bratu Arturowi Kłyszowi.

 

Turniej tradycyjnie zakończyło Strzelanie do Kura. Zwyciężył w nim Brat Jan Rymarski, przed Braćmi: Janem Mrotkiem i Romanem Sadzakiem.

Podczas strzelania – Staś Ramusiewicz, zwycięzca licytacji Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mógł spróbować strzelania z różnych rodzajów broni.

 

M.M.