Siatkarki zagrają dla Anety Wypych!

W dniach 19-20 września  w Kaczorach rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Siatkarski, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz pani Anety Wypych. W turnieju zagrają Atom Trefl Sopot, mistrz Białorusi Zhemchugina Mozyr i PTPS Piła. W ramach turnieju zespoły Atomu Trefla Sopot i mistrza Białorusi w piątek rozegrają mecz w Pile. W sobotę PTPS Piła zagra z Atomem Trefl Sopot, a w niedzielę z Zhemchuginą Mozyr. Sobotni i niedzielny mecz rozegrany zostanie sali sportowej gimnazjum w Kaczorach przy ulicy Chodzieskiej 5.

Wybór miejsca rozegrania turnieju nie jest przypadkowy. To właśnie z tą szkołą związany jest Marek Wypych, który w gimnazjum jest nauczycielem wychowania fizycznego. Dodatkowo pracuje jako terapeuta w Warsztatach Terapii Zajęciowych w Pile przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Wychowuję troje dzieci, dwie córki studentki i 14-letniego syna chorego na autyzm. Od czterech lat walczy także z ciężką i okrutną chorobą żony Anety, u której zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne-SLA. Jest to choroba układu nerwowego o dynamicznym przebiegu, należąca do kategorii rzadkich. Leczenie schorzenia ma słabe rokowania. Współczesna wiedza medyczna nie pozwala skutecznie z nią walczyć. Jedyną nadzieją jest przeszczep komórkami macierzystymi. Jest to program, który prowadzi zespół medyczny pod przewodnictwem prof. Wojciecha Maksymowicza w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. – Życie nasze przemieniło się w koszmar. Szukaliśmy pomocy wśród różnych instytucji jak: Departament Spraw Obywatelskich przy Komitecie Rady Ministrów, biura senackie, u  miejscowych biznesmenów, szpitale, kliniki i fundacje. Wszyscy okazali bezradność lub nie odpisywali na e-maile. W swoich poczynaniach jesteśmy osamotnieni. Nigdy nie zgodzimy się na powolną eutanazję. Bardzo kochamy naszą mamę i żonę. Każda chwila spędzona razem jest dla nas wielkim szczęściem i wyzwaniem. Dzielnie znosimy trudności dnia codziennego. Wspieramy się w swoich poczynaniach każdego ranka, popołudnia i nocy. Nie wyobrażamy sobie dnia, w którym nie zjemy razem śniadania, wypijemy kawy, pójdziemy na spacer lub po prostu przytulimy się. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli i o otwartych sercach o uczestniczenie w meczach  charytatywnych w piłce siatkowej – mówi Marek Wypych.

Każdy z nas może pomóc rodzinie Anety Wypych, a jednocześnie zobaczyć mecze siatkarskie na najwyższym poziomie. Organizatorzy turnieju zapowiedzieli, że podczas sobotniego i niedzielnego spotkania będzie można wziąć udział w licytacjach, na których znajdą się między innymi koszulka reprezentacji Polski z podpisami mistrzów świata, piłka z podpisami mistrzów świata czy replika złotego medalu, który rok temu wywalczyła siatkarska reprezentacja Polski.

Bilety w cenie 15 zł na każdy dzień będzie można nabyć już od środy (16 września). Punkty, w których będzie można nabyć bilety zostaną ogłoszone w poniedziałek. Wejściówki nabyć będzie można także w dniu rozgrywania zawodów.

Program turnieju:
Sobota godzina 17.00 – Atom Trefl Sopot – PTPS Piła
Niedziela godzina 13.30 – Zchemchugina Mozyr – PTPS Piła

red

siatkarki_zagraja_dla_anety10

siatkarki_zagraja_dla_anety12 siatkarki_zagraja_dla_anety11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *