Signify po raz czwarty laureatem w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, już czwarty rok z rzędu zdobył 1. miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna”. Dodatkowo firma znalazła się na 5. miejscu w klasyfikacji ogólnej. Ranking organizowany jest przez Koźmiński Business Hub we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte i Dziennikiem Gazeta Prawna.

Signify konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera w zestawieniach oceniających działania w obszarze CSR i zrównoważonego rozwoju firm. To dowód i docenienie zaangażowania przedsiębiorstwa w działalność na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Dzieje się to między innymi poprzez realizację założeń autorskiego programu zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat” wyznaczając coraz to ambitniejsze cele. Signify jako jedyna z branży oświetleniowej, osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej globalnej działalności już w 2020r.

– Jesteśmy dumni, że zostaliśmy Branżowym Liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022 w kategorii Produkcja przemysłowa i chemiczna. To wyróżnienie to dla nas zaszczyt a zarazem odpowiedzialność. Cele zrównoważonego rozwoju to nie tylko kluczowa część naszej strategii, ale bardzo konkretne działania, które sukcesywnie wdrażamy. Nie tylko opracowujemy i wytwarzamy najnowocześniejsze rozwiązania oświetleniowe oparte na technologii LED i Internecie Rzeczy, ale również rezygnujemy z tworzyw sztucznych w opakowaniach naszych konsumenckich produktów, czy zaopatrujemy się w 100% w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Dziękujemy za docenienie i obiecujemy dalej realizować naszą misję, aby dostarczać nowoczesne rozwiązania oświetleniowe które pomagają w znacznej redukcji energii elektrycznej oraz emisji CO2” – skomentował Bogdan Ślęk, Dyrektor ds. Public & Government Affairs /CSR & Sustainability, Signify w Polsce.

Oprócz wyróżnienia w Rankingu Odpowiedzialnych Firm, firma Signify została również niedawno nagrodzona w konkursie Listki CSR POLITYKI – inicjatywy, której celem jest wyróżnienie liderów zrównoważonego rozwoju i ESG na polskim rynku. W tegorocznej edycji Signify otrzymało po raz czwarty Biały Listek i po raz pierwszy Zielony Listek Polityki. Z kolei na rynku światowym Signify w latach 2017, 2018 i 2019, 2021 otrzymał tytuł Industry Leader w Dow Jones Sustainability Index. Nagrody te są potwierdzeniem stałej strategii firmy opartej na realizacji działań wokół sektora CSR.

Dorota Sławińska
Rzecznik Prasowy Signify w Polsce

signify_po_raz_czwarty

signify_po_raz_czwarty_02