Skateplaza powstanie w Pile

Od dłuższego czasu spora grupa młodych ludzi z Piły czeka na obiekty przeznaczone dla miłośników deskorolek, rowerów, czyli na Skateparki. Podczas ostatniej konferencji prasowej Piotr Głowski, prezydent Piły zapewnił, że duży kompleks do jazdy na deskorolce i rowerach powstanie w ramach projektu realizowanego przez miasto „Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski. Pilska strefa aktywności turystycznej”.

– W ramach prac projektowych, które się już toczą, a za chwilę przejdą w fazę wykonawczą, czyli wykonania dokumentacji, na terenie Plantów w okolicy rzeki przy ul. Dąbrowskiego powstanie zamiast skateparku – skateplaza. Bardzo duży obiekt, który mam nadzieje przyciągnie dużo ludzi z regionu. Najbliższy taki obiekt jest w Lesznie. Dlatego proszę o chwilę cierpliwości tych młodych ludzi. Zapewniam, że taki duży, profesjonalny obiekt powstanie. Terminu nie chce podawać, bo to jest uzależnione od pieniędzy unijnych, ale może być to w przeciągu 2-3 lat – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Do czasu powstania Skateplazy grupa skateowców będzie musiała korzystać nadal z obiektów przy pilskim Aquaparku, w rejonie ul. Podchorążych i ul. Kossaka.

(SE)

skateplaza_powstanie10

skateplaza_powstanie11