Skuteczność i doświadczenie posła Krzysztofa Czarneckiego

W ostatnich wyborach parlamentarnych z liczbą 38 116 głosów do Sejmu dostał się Krzysztof Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości. To silne poparcie  społeczne przełożyło się na setki spraw, które Poseł ziemi pilskiej załatwia  dla mieszkańców, przedsiębiorców, stowarzyszeń i samorządów naszego regionu. O tym co było i o tym co przed nim Krzysztof Czarnecki mówił 12 marca 2021 r. na konferencji prasowej w Pile.

Po pierwszym roku od wyborów poseł Czarnecki mówi z dumą, że  ma wiele sukcesów. Natomiast jego partia Prawo i Sprawiedliwość nie zmarnowała zaufania swoich wyborców. Dziesiątki milionów na drogi samorządowe w regionie pilskim, nowe wozy strażackie dla PSP i OSP, remonty i doposażenie jednostek, środki na budowy remiz, nowe karetki, nowoczesne wyposażenia szpitali. Nie zabrakło też środków na inwestycje społeczne – kluby seniora, kluby malucha.

– Ten miniony rok był czasem, który spędziliśmy w czasie pandemii, która dotknęła cały świat. Okresem, kiedy musieliśmy wprowadzić ograniczenia gospodarcze, ale także w ślad za tym realizowaliśmy wiele oczekiwań zgłaszanych przez samorządy. Tutaj muszę powiedzieć, że w tych działaniach szczególnie wsparcie poszło w kierunku dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Wiele samorządów z naszego okręgu pilskiego z tych środków skorzystało. Ponadto fundusze inwestycji lokalnych cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem, one także odzwierciedlały to, że niezależnie od poglądów politycznych te środki finansowe trafiły do wszystkich samorządów jak i też wnioski, które do kolejnego rozdania zostały złożone. Wkrótce ogłosimy wyniki. Myślę, że one są dobrym wsparciem dla mniejszych, słabszych ekonomicznie samorządów, żeby mogły realizować inwestycje, które sięgają nieraz i kilku milionów złotych – mówi poseł PIS Krzysztof Czarnecki – Ponadto bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się fundusz popegeerowski. Także wspieramy rodziny Programem 500+ (w ostatnim czasie na okręg pilski to kwota ponad 3 miliardów złotych) emerytów 13 i 14 emeryturą, która będzie w tym roku. To także wsparcia dla klubów seniora, oddziałów przedszkolnych, strażaków, czy służby zdrowia. Jak rządziła Platforma Obywatelska takich środków dla samorządów nie było – dodaje Czarnecki.

Skuteczność i doświadczenie to hasło z ostatnich wyborów, a także credo w działalności dla regionu posła Czarneckiego. Dlatego poseł zapowiada dalsze aktywne działania dla swojego okręgu wyborczego.

– Chcemy poprawić układ komunikacyjny, przebudować drogi. Szczególnie myślimy o drodze S11, która jest bardzo potrzebna Pile i pobliskim samorządom. Wchodzimy w fazę realizacji tego zadania rozpisanego na poszczególne etapy. Ponadto staramy się, aby z funduszu mobilności były przebudowywane linie kolejowe, które są istotne dla naszego regionu. Jednak zauważamy, że jest nacisk opozycji, aby pozbawić Polskę środków unijnych. Środków, które mają trafić do polskich rodzin, polskich samorządów. Jest to przykre, bo powinniśmy działać razem dla Polski. Liczę na współpracę z samorządowcami dla dobra mieszkańców – kończy Krzysztof Czarnecki.

Aby mieszkańcy mogli bliżej zapoznać się z aktywnością posła Krzysztofa Czarneckiego została wydana gazetka, która będzie dystrybuowana na pilski okręg wyborczy.

(SE)

skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_01

skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_08 skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_02 skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_03 skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_04 skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_05 skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_06 skutecznosc_i_doswiadczenie_czarneckiego1_07