Skutki porywistych wiatrów

Skutki_porywistych_wiatrow

W dniach 17 i 18 czerwca 2016 roku na terenie powiatu chodzieskiego doszło do licznych zdarzeń, których główną przyczyną był silny i porywisty wiatr. W tych dniach dyżurni Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, 20-krotnie dysponowali zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP oraz z ochotniczych straży pożarnych.

Działania straży pożarnej polegały głównie na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń i przy użyciu pił mechanicznych do cięcia drewna usuwaniu skutków silnego wiatru (m.in. przewróconych drzew, nadłamanych konarów, złamanych gałęzi). Poza tym, porywisty wiatr w okolicy miejscowości Margonin zerwał przyczepę od samochodu ciężarowego, w wyniku czego zablokowała ona drogę wojewódzką W-190. Nikt nie został poszkodowany, a przybyłe na miejsce akcji zastępy z OSP KSRG Margonin, przymocowały przyczepę do pobliskiego drzewa, gdyż silne podmuchy wiatru zagrażały jej przewróceniem. Właściciel przyczepy przybył zastępczym samochodem ciężarowym i odholował ją.

W wyniku silnych wiatrów nikt nie został poszkodowany. Ponadto strażacy wyjeżdżali do zabezpieczenia imprez masowych, pożaru busa oraz dwóch wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały poszkodowane.

We wszystkich 20 akcjach ratowniczo – gaśniczych wzięło udział 27 zastępów PSP i OSP w liczbie 107 strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: archiwum JRG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *