Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

W gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 40 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi Komendy Powiatowej Policji w Pile zasiliło 3 policjantów. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 28 kwietnia br. odbyło się uroczyste ślubowanie 40 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Szeregi pilskiej jednostki zasiliło 3 policjantów. Ślubowanie odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, który jako pierwszy powitał ślubujących.

Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Insp. Sławomir Piekut pogratulował nowym funkcjonariuszom wybrania służby dla społeczeństwa. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

Podczas uroczystości głos zabrali również i zapewnili policjantów o swoim wsparciu – mł. insp. Andrzej Szary Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego oraz ks. kanonik Grzegorz Szafraniak, kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Był to dla wszystkich nowo przyjętych bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje od rodzin i bliskich oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

KWP Poznań

slubowanie_nowoprzyjetych

slubowanie_nowoprzyjetych_02 slubowanie_nowoprzyjetych_03