Ślubowanie Ratowników WOPR w Kaczorach

28 czerwca, na pływalni -Relaks- w Kaczorach miało miejsce uroczyste ślubowanie i chrzest adeptów sztuki ratownictwa wodnego, którzy od tej chwili stali się Młodszymi Ratownikami WOPR.

W kursie, który odbył się w maju/czerwcu br., prowadzonym przez Instruktora Ratownictwa, Grzegorza Lewandowskiego wzięła udział grupa młodzieży w wieku 13 – 17 lat. Brać Ratowników WOPR zasilili: Zosia Plata, Julcia Rajek, Alan Kirpa, Maciej Rentz, Jan Spytek, Mieszko Tobera i Mikołaj Tobera.

Kurs odbywał się w niezwykle przyjaznej i ciepłej atmosferze, która jednak nie miała wpływu na surowość instruktorskich wymogów w trakcie końcowych zaliczeń, obejmujących wiedzę teoretyczną jak i praktyczne umiejętności ratownicze.

W imieniu organizatora, uczestników i ich rodziców składamy serdeczne podziekowania dyrekcji oraz całemu personelowi i podmiotom funkcjonującym na terenie pływalni -Relaks- za przyczynienie się do tak miłej atmosfery.

Natomiast młodym ratownikom życzymy wiele entuzjazmu oraz wytrwałości w rozwijaniu umiejętności pływackich i pogłębianiu wiedzy niezbędnej do realizacji tak szlachetnej pasji. A przede wszystkim jak najmniej konieczności interwencji.

Arkadiusz Tobera

slubowanie_ratownikow_z_wopr_w_kaczorach10

slubowanie_ratownikow_z_wopr_w_kaczorach11