Śmierć mężczyzny na torach

27 kwietnia 2022 roku przed godziną dwudziestą do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny przez pociąg pasażerski w okolicach miejscowości Budzyń.   

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Chodzieży oraz OSP w KSRG z Budzynia. Na miejscu ratownicy zastali skład pociągu relacji Poznań Główny – Piła Główna stojący w polu,  a na torach znajduje się ciało mężczyzny. Ruch na linii kolejowej Piła – Poznań na czas prowadzonych działań był wyłączony z użytkowania. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja, Służba Ochrony Kolei oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego – stwierdzono zgon mężczyzny.

W pociągu osobowym podróżowało 45 pasażerów – sprawdzono stan psychofizyczny podróżujących – nikt nie wymagał pierwszej pomocy. Strażacy oświetlili teren akcji na czas prowadzonych działań dochodzeniowych przez przybyłych policjantów i Prokuratora. Wobec podróżujących zastosowano zastępczy środek transportu w postaci autobusów rejsowych zorganizowanych przez przewoźnika kolejowego. Po podstawieniu komunikacji zastępczej ratownicy pomogli pasażerom w przejściu z pociągu do autobusów. Podczas działań przybyła na miejsce małżonka ofiary, która źle się poczuła. Ratownicy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a przybyły na miejsce akcji Zespół Ratownictwa Medycznego zakwalifikował kobietę do hospitalizacji.

W działaniach trwających 3 godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej w liczbie 15 strażaków. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia Policja, pod nadzorem Prokuratora.   Opracowanie i zdjęcia:  mł. bryg.

Leszek Naranowicz (KP PSP Chodzież)

smierc_mezczyzny1_01

smierc_mezczyzny1_02