Śmiertelny wypadek na K-11

27 listopada 2018 roku przed godziną 8:00 służby ratownicze otrzymały informację o wypadku drogowym na trasie krajowej nr 11 w miejscowości Nietuszkowo – z informacji tej wynikało, że samochód ciężarowy zderzył się czołowo z pojazdem osobowym, który jest w płomieniach, a w środku pozostały dwie osoby. Z uwagi na charakter zgłoszenia oraz miejsce wypadku (na granicy dwóch powiatów) zadysponowano zastępy straży pożarnej, Policji oraz ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego z powiatu chodzieskiego i pilskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na poboczu drogi stoi rozbity samochód osobowy, w którym znajdują się dwie uwięzione osoby, a kilkadziesiąt metrów dalej na jednym pasie drogi stoi uszkodzony samochód ciężarowy z naczepą (kierowca TIR-a znajduje się na zewnątrz pojazdu bez widocznych obrażeń). Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do uwięzionych osób w pojeździe osobowym za pomocą ratowniczego sprzętu hydraulicznego. Po przybyciu Zespołów Ratownictwa Medycznego i ewakuacji poszkodowanych z rozbitego samochodu, poszkodowany pasażer został przetransportowany ambulansem do SOR Piła, a u kierowcy lekarz PRM stwierdził zgon. Podczas działań droga krajowa była całkowicie zablokowana – Policja zorganizowała objazdy.

W działaniach trwających prawie 5 godzin brało udział 9 zastępów z JRG PSP w Chodzieży, JRG PSP nr 1 w Pile, OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Ujście (łącznie 26 strażaków), Policja, Prokurator, przedstawiciele zarządcy drogi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

smiertelny_wypadek00

smiertelny_wypadek04 smiertelny_wypadek01 smiertelny_wypadek02 smiertelny_wypadek03