Śmiertelny wypadek na K11 w Chodzieży

Zastępy straży pożarnej z JRG w Chodzieży 18 lutego, wracając z pożaru drogą krajową nr 11 około godz. 13:53, w Chodzieży na wysokości krzyżowania  ulic Ceramicznej i Buszczaka, byli świadkami zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

Natychmiast przystąpili do działań ratowniczych. Samochód ciężarowy uderzył w bariery ochronne. Kierującemu nim mężczyźnie nic się nie stało. Samochód osobowy w wyniku zderzenia wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu, na ul. Ceramicznej. Kierujący nim mężczyzna pozostał w nim uwieziony. Ratownicy po przeprowadzeniu badania urazowego odstąpili od dalszych czynności ratowniczych, ze względu na brak parametrów życiowych i skale odniesionych obrażeń. Przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego, również odstąpił od działań ratunkowych, z tych samych względów co strażacy.

W międzyczasie schładzano dymiącą się komorę silnika.

Droga przez kilka godzin była całkowicie nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazd. Po zakończeniu czynności prokuratorskich, wykonano dostęp za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do ofiary wypadku. Przybyła na miejsce zdarzenia pomoc drogowa wyciągnęła  uszkodzony samochód ciężarowy, który wbił się w bariery ochronne drogowe. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową, a ruch na drodze całkowicie udrożniony.

Działania straży pożarnej trwały do 22:00.

Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski
Zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

All-focus

 

All-focus All-focus All-focus