Śniadanie Wielkanocne w Falmierowie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Śniadanie Wielkanocne w Falmierowie

  W sobotę, 24 marca 2018 roku, w świetlicy wiejskiej w Falmierowie Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Falmierowo zorganizowało „Śniadanie Wielkanocne”. Była to już druga edycja imprezy, podczas której na tydzień przed świętami Wielkiej Nocy, sołectwa prezentowały swoje wielkanocne stoły.

  Gości powitała szefowa stowarzyszenia Katarzyna Kowalska. W wydarzeniu oprócz mieszkańców uczestniczyła Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska
  i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Radwański. Nie zabrakło także sołtysów: Ewy Pawlaczyk, Tadeusza Jagodzińskiego i Leszka Malczewskiego.

  Swoje bogato zastawione stoły zaprezentowały 4 sołectwa: Gromadno, Dobrzyniewo, Osiek nad Notecią i Falmierowo. Przygotowane w niepowtarzalny sposób potrawy świąteczne zachwycały nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Wyobraźnia kulinarna  i plastyczna pań była ogromna. Na pięknie przygotowanych stołach prezentowały się pisanki, babki, mazurki, baranki z masła, ale także swojskie wędliny i sałatki. Było kolorowo, wiosennie i smakowicie.

  Aby nie poprzestać jedynie na wrażeniach kulinarnych, organizatorzy zadbali o program artystyczny. Wydarzenie uświetniły występy „Osieczanek” i Nikoli Wacholc.

  Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Wyrzysk w ramach dotacji, jaką otrzymało Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Falmierowo.

  UM w Wyrzysku

  sniadanie_wielkanocne0

  sniadanie_wielkanocne20 sniadanie_wielkanocne1 sniadanie_wielkanocne2 sniadanie_wielkanocne3 sniadanie_wielkanocne4 sniadanie_wielkanocne5 sniadanie_wielkanocne6 sniadanie_wielkanocne7 sniadanie_wielkanocne8 sniadanie_wielkanocne9 sniadanie_wielkanocne10 sniadanie_wielkanocne11 sniadanie_wielkanocne12 sniadanie_wielkanocne13 sniadanie_wielkanocne14 sniadanie_wielkanocne15 sniadanie_wielkanocne16 sniadanie_wielkanocne18 sniadanie_wielkanocne19sniadanie_wielkanocne17