Sobotnia zbiórka krwi przed Atrium Kasztanowa

sobotnia-zbiorka
Oddając krew, ratujesz zdrowie lub nawet życie drugiej osobie. Atrium Kasztanowa wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zachęcają do aktywnego udziału w akcji oddawania krwi. Tym najcenniejszym darem mieszkańcy Piły będą mogli podzielić się już w sobotę, 30 lipca, oddając krew w krwiobusie, który stanie na parkingu przed centrum handlowym.

Choć medycyna poczyniła ogromne postępy, jak dotąd nie udało się wytworzyć preparatu, który w pełni zastąpiłby ludzką krew. Jedynym jej źródłem jest drugi człowiek. Organizując cykliczne akcje oddawania krwi, możemy sprawić, że  ten ratujący życie dar będzie dostępny dla wielu osób.

Doskonałą okazją do wsparcia osób potrzebujących będzie sobotnia zbiórka krwi, zorganizowana przed Atrium Kasztanowa. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję, będą mogli to uczynić 30 lipca. W tym dniu krwiobus stanie na placu przed centrum handlowym (przy wejściu głównym, od strony ul. Kossaka). Akcja krwiodawstwa przeprowadzona będzie w  godz. 9.30 – 14.30. Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych.

– Krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, a jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. W ramach sobotniej akcji chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest bezinteresowna pomoc wobec osób, które z różnych przyczyn losowych potrzebują krwi oraz popularyzować krwiodawstwo wśród mieszkańców naszego regionu. Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w naszej zbiórce– mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Cykliczne zbiórki krwi to jedno z działań pilskiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

M.G.