Sobotnie spotkanie z fotografem Adamem Pańczukiem

Muzeum Okręgowe w Pile w ramach „Sobotnich spotkań z pasją” zaprasza w sobotę, 27 lutego o godz. 12.00 do Muzeum przy ul. Browarnej 7 na spotkanie z fotografem Adamem Pańczukiem.

Adam Pańczuk – absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swojej twórczości artystycznej balansuje pomiędzy fotografią dokumentalną a fotografią kreacyjną. Jego prace trafiały na wystawy w Polsce, we Francji, Grecji, Rosji, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Korei Południowej i Japonii. Stypendysta polskiego Ministerstwa Kultury. Laureat prestiżowych wyróżnień i nagród z krajowych, jak i międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Sony World Photography, Magnum Expression, National Geographic Photography Contest, BBC News Photographer of the Year. Członek stowarzyszenia Sputnik Photos. Mieszka w Warszawie.

Na spotkaniu opowie o swoim największym i do tej pory najważniejszym projekcie, pt. „Karczeby”. Projekt opowiada o związku człowieka z ziemią, jego przywiązaniu do niej i przynależności do natury. Karczeb – to trudny do wyrwania korzeń drzewa, bardzo głęboko wrośnięty w ziemię. Tym samym mianem na Polesiu i Podlasiu określało się ludzi, którzy żyli zgodnie z rytmem ziemi i tak jak korzeń, byli z nią mocno związani. Adam Pańczuk przez wiele lat portretował tę niezwykłą więź – pełną szacunku i naznaczoną ciężką pracą. Pokazał bliski mu świat. Świat niezwykły, w którym zachodzą zmiany podyktowane upływającymi porami roku, ale też upływem czasu.

Książka „Karczeby” została uznana za najlepszą książkę fotograficzną roku 2013 (Pictures of the Year International Best Photography Book Award).

Na spotkaniu możliwość kupna albumu „Karczeby” w cenie 180 zł.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Okręgowe w Pile

sobotnie_spotkanie_z_panczukiem00

sobotnie_spotkanie_z_panczukiem01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *